in

ŞaşkınŞaşkın

20 Yaş Genç Görünmenin Sırrını Açıklıyoruz!

20 yaş genç görünmenin sırrını açıklıyoruz! Evet yanlış duymadınız tam 20 yaş! Bu ara Japonlar yine çok fazla gündemde.. Bu sefer gündeme gelen Japon bir doktor. Dünyaca ünlü olan bu doktorun adı Yoshinori Naguma. Bu doktorumuz 62 yaşında fakat 40 gösteriyor. Bunu da beslenme şekline borçlu olduğunu söylüyor. Peki bu beslenme şekli nasıl? Karatay’a kızanlar buna daha çok kızacak 🙂 Karatay’a şükredeceksiniz. Çünkü bu adam günde bir öğün yemek yemek gerekiyor diyor. Sağlıklı yaşamak için tek öğünün yeterli olduğunu söylüyor. Aslında süper bir fikir 🙂 Ama nasıl dayanacağız. Ayşe Arman bu günkü köşe yazısında Yoshinori Naguma ile yaptığı röportaj var.

Adamın söyledikleri mantıklı. İçimiz nasılsa dışımızda öyledir diyor. Hak veriyoruz ama tek öğün bana yeter diyen var mı aranızda. Kafası çalışmaz bir kere insanın diyorum. Açken kafa daha iyi çalışır diyor. Bir de iddia ediyor. “Deneyin, o hafifliği siz de hissedeceksiniz” diyor. Tabi bunları biz demiyoruz. Bunları Yoshinori Naguma söylüyor. Uyku konusunda söyledikleri çok doğru. Uykunuzu iyi alın diyor. 22-02 arasıuyumayı öneriyor.

Açlık geninin aktif olması gerekiyor diyor sağlıklı ve uzun yaşamak için. Az yesek bie kaç öğün yesek açlık genimiz yine aktif olur :S

Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Bu, en yenisi… Günde tek öğün yemek… Öneren de dünyaca ünlü Japon bir hekim: Yoshinori Nagumo. O, aslında bir kanser uzmanı. 60’dan fazla tezi yayınlandı. Kitapları pek çok dile çevrildi. Şimdi Türkiye’de de çıktı. “Japonların Kadim Beslenme Sırrı.” 62 yaşında ama 40 gibi duruyor. O, içimiz nasılsa, dışımızın da öyle göründüğünü savunuyor. Cildin parlak, belin inceyse, sağlıklısın, değilse, bu, bir takım hastalıkların habercisi olabilir. Hoca, 15 yıldır 62 kilo. Oysa bir zamanlar yaşlı görünen, 80 kiloluk bir adammış. Sırrı da şu: Günde bir öğün yemek!!!! Yanlış okumadınız, sadece akşamları yiyor. Sabahları tereyağlı kahve içiyor, öğlen tuzsuz yağsız fındık-badem, akşam da canı ne isterse… Ama abartmıyor. Böylece açlık geninin sürekli aktif halde olmasını sağlıyor. Slogını da: “Şu tek öğün ye, 20 yaş genç göster!” Bu arada ben “Tek öğün yemek doğrudur, yanlıştır!” demiyorum, aman diyeyim, üzerime gelmeyin, sadece dünyada var olan bir beslenme alışkanlığı size iletiyorum. İnanıp, inanmamak, uygulayıp, uygulamamak tamamen size kalmış… (Röportajı profile koyuyorum, dilerseniz okuyabilirsiniz… Aşağıda da bazı alıntılar yer alıyor.) ??? ?Her şey bilimsel. Kanıtlar ortada. Yaptığım tek şey, gerçek deney sonuçlarına dayanarak, “Canlılarda, açlığa maruz kalındığında bir şekilde yaşamı devam ettirmeyi sağlayan bir gen olabilir mi?” sorusunu sormak oldu. Çıkış noktam buydu. Araştırmalar sonucunda bulduğum şey de “sirtuin geni” oldu. Bu genin, açlığa maruz bırakıldığında, insan vücudunda bulunan 60 trilyon hücre içindeki tüm genleri tarayıp, bozulmuş ya da hasar görmüş genleri onardığı ortaya çıktı. Yani “sirtuin geni”, ömrü uzatmakla kalmıyor, yaşlanmayı önlüyor! ? “Günde üç kez yemek yemek faydalı mı?” sorusuna açık ve net biçimde “Hayır” diyorum! Yetersiz beslenirsek, evet, hasta oluruz. Vücudumuzdaki yaşama gücü genleri, o hastalıkları tedavi etmek ve önlemek için çalışır. Ama aşırı yediğimizde de, yaşama gücü genleri, neredeyse hiç çalışmadığı için, aşırı yeme sonucunda da hastalanırız! Kanser, kalp hastalıkları, beyin kanaması, diyabet… Bu dört hastalığın nedeni de aynıdır; aşırı yemek ve yanlış beslenmek..???

10.2k Likes, 610 Comments – Ayse Arman (@armanayse) on Instagram: “Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Bu, en yenisi… Günde tek öğün yemek… Öneren de dünyaca ünlü…”

Twitter fenomeni Vildan Yılmaz, hesabından bu önerileri babannesi ile bağdaştırıyor. 🙂

Bir denesek mi? Bizce biraz bekleyelim. Çok ses getirecek açıklamalar olmuş. Karşı gelecek doktorları bekleyelim. Hangisi mantıklı ise ona göre davranırız. Bir de bunları uygulamadan önce doktorunuza bir sorun.

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Dünyanın En Saçma Binası Türkiye’de!

Dünya Güzellik Gününüz Kutlu Olsun