in

KızgınKızgın

Ahmet Kural Sıla’ya Şiddet Uyguladı!! İşte Olayın Ayrıntıları!!

Kadına Şiddet Her Yerde!!!

Ahmet Kural Sıla’ya Şiddet Uyguladı? İşte Olayın Ayrıntıları!! Barışmalarına çok sevindiğimiz ünlü çift bu sefer bizi çok üzdü. Ünlü şarkıcı Sıla, Ahmet Kural’dan şiddet gördüğüne dair savcılığa şikayette bulundu. Sonra da instagramda bu olayı paylaştı. Sıla kendi instagram hesabından olayın ayrıntılarını böyle dile getirdi.

View this post on Instagram

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!

A post shared by Sıla (@silagencoglu) on

Takipçileri Sıla’yı instagram üzerinden mesajlarıyla destekledi. Sıla’nın yaşadığı bu olay kadına şiddetin boyutlarının tahmin ettiğimizden daha büyük olduğunu gözler önüne serdi.

Ahmet Kural bunun üzerine Kanal D Haber açıklama yaptı.

Açıkçası aramızda itişme çıktı ve ben kolunu tuttum demesi bile şiddeti meşrulaştırmak gibi görünüyor. Çünkü bir erkeğin bir kadını itmesiyle bir kadının bir erkeği itmesi fiziksel olarak aynı değil.

Sıla’nın savcılığa verdiği ifade tüylerinizi diken diken edecek.. Yazıklar olsun kadına şiddet uygulayanlara.. Sıla’nın aldığı darbeler sonucundaki izlere de dikkatinizi çekmek isterim 🙁

Sıla’ya sanat dünyasından da büyük destek var.

Aylin Aslım çok güzel bir açıklama yapmış konu ile ilgili.

Kesinlikle Sıla’nın yaptığı şey çok kıymetli.

Sıla’ya destekler o kadar çok ki.. Bir bitin artık şiddet uygulayanlar.. Korkun artık susmuyoruz ve kadın erkek birlik oluyoruz şiddet uygulayan herkese karşı!!

Çünkü şiddete karşı olan herkes onlarla oluyor.. Susmayın!!

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Motive Olunur? Motive Olmanın 5 Yolu!

Müslüm Baba’yı En Güzel Nasıl Anlatırsınız?