in

Ankara’da Piknik Yapabileceğiniz En Güzel 10 Piknik Alanı

Ankara dışarıdan bakan biri için yeşilliği olmayan bir yer. Ankaralılara göre öyle değil ama.. Piknik yapabileceğimiz bir sürü yer var. İstanbulluların Bebek parkı, cadde bostanı varsa bizim de piknik yapabileceğimiz güzel mesire alanlarımız var. Nerede pikniğe gitsek ki diye düşünenler için kolaylık sağlayacak bir liste hazırlıyorum şimdi. Bu listeye bakarak geçen buraya gitmiştik şimdi de şurayı deneyelim bile diyebilirsiniz. 🙂

Haydi başlayalım..

1. Ahlatlıbel Tesisleri: Benim en sevdiğim. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama burada mangal yasak ya… Mangal kokuları arasında boğulmuyoruz ya. O yüzden benim en sevdiğim piknik alanı..

blank

Aman sen de mangal kokusu olmadan piknik mi olurmuş? dediğinizi duyar gibiyim.. Sizin için de önerebileceğim bir sürü yer var.. Buyurun..

2. Göksu Parkı: Yine bir göl etrafında bir park.. Mangal kokularıyla doyabileceğiniz bir park. Size burada tavsiyem eğer pikniğe gidecekseniz güneşi azıcık da görseniz sabah erkenden gidip yer kapmanız. Göksu parkı hem bir piknik alanı hem de çocukların eğlenebileceği bir park. Hem de göl kenarında bol bol fotoğraf çekinirsiniz.. 🙂

blank

3. Mogan Gölü: Yine bir göl kenarı ve mangalınızı alıp gidebileceğiniz güzel bir piknik alanı.. Bizim gölleri bir noktada toplasak bir Marmara denizi edecek neredeyse… Deniz olmadan yapamam deyip İstanbul’un kahrını çekenlere duyurulur. Göksu’ya göre daha sakin olabilir. Ama yine de erken gidin yerinizi kapın derim 🙂

blank

4. Mavi göl: Yine mangal yakmak isteyenler için çok güzel bir mesire alanı.. Göllerimiz sayesinde ne kadar yeşil bir alana sahip olduğumuzu da ispatlamış olduk..

blank

5. Sera Park: Ankara’da yeni yapılmış bir piknik alanı sanırım.. Çünkü fotoğraflardaki ağaçlara bakınca ağaçlar daha büyümemiş diyorsunuz.. 🙂 Ama geleceği parlak gibi, bir denemek isterseniz..

blank

6. Kartaltepe Piknik Alanı: Ben daha önce gitmedim bilmiyorum ama denemek de fayda var. Ayrıca hakkındaki yorumlar da baya güzel olduğu yönünde… Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok!

blank

Ben şehir dışında bir yerlere gitmek istiyorum diyorsanız buyurun…

7. Çamkoru Tabiat Parkı: Muhteşem temiz havasıyla, sizi şehrin stresinden uzaklaştırıyor, ciğerlerinizi oksijenle dolduruyorsunuz… Bence bir de hamak alın gidin uyuyun o güzel ağaçların arasında.. Hatta yapabiliyorsanız alın çadırınızı bir gece kalın..

blank

8. Karagöl: Yine şehrin merkezinden uzakta.. Yine bir göl ve yine huzur arıyorsanız buraya buyurun… İnanmayacaksınız belki ama burası Ankara! 🙂

blank

9. Çubuk Barajı: Ankara’nın en eski mesire alanlarından biridir. Ben çok küçüktüm buraya gittiğimde. Ama çok sevdiğimi hatırlıyorum.. Hala en çok tercih edilen mesire alanlarından biri..

blank

Son olarak bir yayla önermek istiyorum. Yazın çok sıcaklarda bizi yayla keser diyorsanız.. Buyurun

10. Salın Yaylası: Ben hiç gitmedim. İlk defa bu araştırmayı yaparken karşılaştım. Çok da güzel görünüyor. Sıcaklarda adres belli oldu artık!

blank

Puan ver

blank

Haydi Yürüyüşe!!

blank

Darüşşafaka Nedir? Bilmeyenler İçin Darüşşafaka’yı anlattık