in

ŞaşkınŞaşkın

Arabada Sigara İçme Yasağına Üretilen Çözüm.

Çorumlu Amir – Biri Yasak mı Dedi? AKIL ALMAZ ÇÖZÜM!

Biri Yasak mı Dedi? AKIL ALMAZ ÇÖZÜM!

Çorumlu Amir

Özel araçta sigara içme yasağı 2019 yılında başlandı. 2019 yılında bu kurallara uymayanlara cezalar kesilmeye başlandı. Araçta sigara içen sürücüye 153 TL ceza kesiliyor.

Yeni cezalar ile birlikte Trafik ekipleri kontrollerini arttırdı. Türkiye genelinde birçok ilde polis ekipleri “dumansız araçlar” uygulaması yaptı. Muğla’da kamyonetinde sigara içtiği için durdurulan sürücü, ceza kesileceğini öğrenince yeni bir sigara yakıp, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına “Kayıtta mısın?Çekin beni” diyerek espri yaptı.

Araçta sigara içme cezası bir çok araç sürücüsünün tepkisini çekti. Bundan sonraki süreçte denetimlerin daha da sıklaşması bekleniyor. Bu bir AB uyum süreci olduğu kadar farkındalık oluşturularak eski alışkanlıkların terkedilmesini kolaylaştıracak bir uygulama.

Yasaklar delinmek içindir? sözünü milletçe ispatlama gibi gayretimiz olduğundan araçta sigara içme yasağını delme konusunda çözümler geliştirmeye başladık. Çorumlu Amir yaptığı harekete ceza kesilince sigara yasağını ilginç bir yöntemle delmeye çalışarak Trafik Polisini şaşırttı.


Puan ver

blank

İstanbul’un En Sevilen Sokak Lezzetleri

blank

“Baba Bu Harçlık Yetmiyor” Diyen Çocuğun Devasa Kalbi.