in

SinirliSinirli ŞaşkınŞaşkın KomikKomik AşkAşk

Bedava Yemek Yemek İsteyenler Buraya!

Bedava yemek arayanlar için facebookta mevlüd bulma grupları kurulmuş. Hatta mevlüd bulma grubu Ankara, mevlüd bulma grubu İstanbul diye de iki ayrı sayfa açılmış. Bir de sayfalara lütfen menüyü de giriniz yazmışlar. Açıklamaya da “Etrafınızda Gördüğünüz Mevlütleri Paylaşarak (Menüde Verirseniz İyi Olur) Katkıda Bulanabileceğiniz Grup. Mahallenizde, Sağda, Solda Mevlüt Görünce Gruba Konum Atıyorsunuz, Menüyü Beğenen Bedava Yemeği Kaçırmıyor.” yazımışlar..
Bence eğlenceli bir uygulama.. Hem de öğrenciler de bundan faydalanır diye düşünüyorum. Mevlüd Bulma Grubu Ankara 17 saat önce kurulmuş, şimdiden 397 üyesi var.
Mevlüd Bulma Grubunun 10 binin üzerinde üyesi var.
Gruba üye olabilmek için 3 soruya cevap vermeniz gerekiyor Bu sorular:
1. Nereden Haberiniz Oldu
2. Pazar Günleri Sık Köfte Kokusu Duyar mısınız?
3. Yemek Bulunca Yer Dayak Bulunca Kaçar mısınız?
Bu soruları cevaplayıp Yöneticilere gönder butonuna basıyorsunuz. Yöneticiler cevaplara bakıp ona göre onay veriyor.
Bence çok keyifli bir site aramızda özellikle öğrenci arkadaşlar varsa değerlendirebilir. Hatta öğrenci olmayan arkadaşlarımızda cevresindeki mevlütleri girip katkıda bulunabilir. Site yöneticisi sitenin çalışma şeklini de şu şekilde açıklamış:
“Arkadaşlar grubumuz şöyle çalışıyor. Mevlüd radarını açıyor mevlüdü buluyorsunuz sonra yerini menüyü varsa tatlıyı ve köfteliyse kaç köfte olduğu gibi detayları güzel bir fotoğrafla paylaşıyorsunuz sonra hep birlikte gidip keyfini çıkarıyoruz. Nice mutlu mevlüdlere.

Not: lokma helva gibi sırada çok bekletmeli ama az besinli etkinlikler mevlüd radarına girmiyor bu yüzden paylaşılmayacaktır. Bu konudaki tek niyetimiz siz değerli üyelerimizin 2 pinçik tatlı için zamanınızı harcamamanız.
Havalar ısınıp sezon açıldıkça goygoy vs mevlüd eğrisi istenilen tarafa kayacaktır.

Fotoğraf+adres+ hashtag ” # ” içermeyen postları, izmirde mevlüd var mı antalyada mevlüd pls tadındaki postları ve yorumları, alırım bir hoşgeldininizi boşlarını ve mevlüd = ölü temalı paylaşımlarınızı kınıyor, siliyor ve yayınlamıyoruz.”

Ben çok sevdim 🙂

Puan ver

blank

Modern Kadının Acıları

blank

Varından değil Yoğundan Veren Bir Halk