in

üzgünüzgün

Ben Kendi Hayatıma Son Vermek İstiyorum!

Durun durun sakin olun. Bu cümleyi kuran kişi ben değilim. Dünyanın en yaşlı bilim adamı olan 104 yaşındaki Avusturalyalı bilim insanı David Goodall, daha fazla yaşamak istemediğini söyleyip ötanazi kararı almıştı. Goodall düzenlediği basın toplantısından saatler sonra yaşama veda etti.

Ölmeyi istemek kolay olmasa gerek. İnsanı o noktaya getiren şartlar ne olursa olsun ötenazi tartışmalara yol açan bir durum. Böyle bir durumun yasallaştırılması mantıklı mı bilmiyoruz. Bir insanın acısız bir şekilde hayatına son verilmesini istemesi çaresizliğin geldiği son nokta olsa gerek. “Ben sevgilimden ayrıldım onsuz yapamam” deyip ötanazi yaptırmak isteyenler olur mu? Bilmiyoruz. Ötenazinin yasalaşması ilerde bu tarz taleplere sebep olur mu acaba?

Dünyanın bir çok yerinde tartışmalara sebep olan bu ötanazi kararı için siz ne düşünürsünüz merak ediyoruz? Adam çok yaşlı, hiç bir hastalığı yok ama yaşam kalitesi çok düşmüş durumda, tekerlekli sandalyeyle dolaşıyor. Ve bu şekilde yaşamak istemiyor. Ötanazi kararı alıp, ötanazinin yasal olduğu bir ülke olan İsviçre’de hayata veda ediyor.

Videosu için;

Puan ver

blank

Çin Yemeği Sevmiyorsanız Siz Burada Yarışmayın

blank

Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir