in

Beynimizin EN İtibarlısı EPİFİZ Nedir? Nasıl Çalışır?

Beynimizin EN İtibarlısı EPİFİZ Nedir? Beynimiz çok karmaşık. Son yıllarda beyin ile ilgili araştırmalar çok arttı ve her gün bu bilgilere bir yenisi ekleniyor. Beyni çözdüklerinde bunu yapay zekaya da uyarlayacaklar. İnsan ve yapay zeka arasında bir fark kalmayacak.. Ama beyin o kadar karmaşık ki sonuna kadar çözülmesi pek mümkün değil gibi..

Beyin ile ilgili en ilginç ayrıntı epifiz olmalı. Çünkü epifiz insanın 3. gözü olarak anılıyor. Epifiz açmak diye bir kavram var. Hatta epifizi açık insan diye bir tabir var. Ki bu insanlar çok başarılı insanlar. Elektriği bulan adamdan tut da en güzel besteleri yapan sanatçılara varana kadar.. Epifiz bezi ruh ile beden arasında olan gizli bir geçit olarak görülmekte. O yüzden üçüncü göz deniliyor. Peki epifiz bezi madem bu kadar yetenekli neden açık değil diye merak ediyor insan doğrusu.. Sebebi ise eğitim ve beslenme ile, golf topu büyüklüğünde bulunan epifiz bezinin az kullanılması sebebiyle epifiz bezinin mercimek tanesi kadar küçülmesidir.

Epifiz bezinin olduğu nokta ve tam olarak ne olduğunu bize söyleyen tweet.

cadı 🔮 on Twitter

Üçüncü Göz:İki kaşın ortasında bulunur. Epifiz bezi hizasındadır. Olanı olduğu gibi görmemizi ve algılamamızı sağlayabilecek “ajna çakra” olarak da adlandırılan yüksek algı merkezidir. Ruh ve dünya arasındaki dengenin algısal düzeyde kurulduğu noktadır.

Başarılı insanların genellikle meditasyon yaptığını duyarız. Sebebi bu epifiz bezini açmanın bir yolu da meditasyon olmasından kaynaklanır. Bir de sabahları güneş doğarken ve akşamları güneş batarken güneşe yönümüzü dönersek epifiz bezi de çalışmaya başlayacaktır.

Bakın kanserin bile tedavisi epifiz bezinde. Hatta tedavisi değil, kanserin önlenmesi epifiz bezi sayesinde..

[ismail Tanır] on Twitter

En önemlisi olan melatonin’e geçmeden önce dimetiltriptamin’e bakalım. dimetiltriptamin çok ilginç bir hormon. Şamanlarda ayahuasca denilen bir iksirin yapımında kullanılıyor. Hormonu ise bitkilerden elde ediyorlar. Ayrıca epifiz bezinin deniz seviyesinde çok az,

[ismail Tanır] on Twitter

sonucunda 6-7 yaşında ergenliğe girmiş çocukları seyrediyoruz haber bültenlerinde. Epifiz bezinin hormon salgılama mekanizması bozulmuş çocuklar… -Melatonin hormonunun üretilebilmesi için uyuduğunuz ortamın tamamen karanlık olması gerekiyor.

[ismail Tanır] on Twitter

Gözler mum ışığına odaklandığı zaman epifiz bezine hormon salgılaması için uyarı yapıyor ve hormon salgılanması bu işlemi yaptığımız sürece, her gece artarak devam ediyor. Bağışıklık sistemini korumamız için gece bir müddet mum ışığına odaklanmamız ve sonra uyumamız hormonlarla

[ismail Tanır] on Twitter

ilgili çalışmalar yapan doktorlar tarafından şiddetle tavsiye ediliyor. Tratak beynin her iki yarısında dengeyi sağlar ve epifiz bezinin büyük miktarda Melatonin hormonu üretmesini destekler. Melatonin hormonu, vücutta kanser oluşum riskini büyük oranda düşüren bir hormondur.

Gece saat 3 sıralarında uykuda olmak gerekiyor. Bu epifiz bezinin salgılanması için. Mum ışığını da denemek de fayda var.

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018’de İzlediğimiz En İyi 18 Film!

Şeyma Subaşı Yeni Sevgilisiyle Sarmaş Dolaş Yakalandı!!