in

ŞaşkınŞaşkın KomikKomik AlkışAlkış

Bill Gates Ve Kankası Warren Buffett Dünyanın En Büyük İki Zengini: Bill Gates Dostluğun Anısına Anlamlı Bir Video Hazırlatmış.

Bill Gates Ve Kankası Warren Buffett Dünyanın En Büyük İki Zengini: Bill Gates Dostluğun Anısına Anlamlı Bir Video Hazırlatmış.

Bill Gates Warren Buffet ile birlikte yatakları test etmek için Omaha yaptığı yolculuğun anısına dostluk videosu hazırlatmış.

Thank you for being a friend, Warren. #BestFriendsDay

53.4k Likes, 1,234 Comments – Bill Gates (@thisisbillgates) on Instagram: “Thank you for being a friend, Warren. #BestFriendsDay”

Bill Gates Warren Buffett Dostluğu Nereden Geliyor?

Bill Gates ve ile Warren Buffett birlikte 2010 yılında kurdukları Giving Pledge isimli vakfı kurarak tüm zenginlerin mal varlıklarını bağışlatmaya çalışıyorlar. İkili yılların dostu ve bir araya gelerek briç oynuyorlar.

Bill Gates’in Kankası Warren Buffett Kimdir?

Buffett çocuk yaşta gazete dağıtarak çalışmaya başlamış ve bugün 80 milyar dolar civarındaki servetiyle dünyanın en zengin kişilerinden biri. 90 yaşında olan Buffett ilginç bir hayat hikayesine sahip.

Bill Gates tanınmış biri olmasa da dünyanın en zengin 5 insanından biri. 2008 yılında 62 milyar dolarla Forbes listesine 1. sıradan girmiş ve Bill Gates’in 13 yıllık imparatorluğuna son vermişti.

Warren Buffett’ın İnanılmaz Hayat Hikayesi

Amerikalı milyarder Warren Buffett, 30 Ağustos 1930 yılında dünyaya geldi. Howard ve Leila çiftinin üç çocuğundan biri olan Warren Buffett’ın babası İskandinav kökenli olup, dört dönem ABD senatörlüğü yapmıştı.

Ünlü milyarder çocuk yaşta babasıyla gittiği bir New York seyahatinde babasının toplantısını izleyen küçük Warren o gün kafasına hayatını paranın etrafına kurma fikrini koydu.

Çocukken sakız, patlamış mısır ve meşrubat satarak harçlığını çıkarmış. Henüz 16 yaşında bugünün parasıyla 53 bin dolar biriktirmişti.

19 yaşında üniversitede işletme bölümünden mezun oldu. Ticari zekasına uzmanlık katmak isteyen Buffett, yüksek lisansını için Columbia Üniversitesi’ne tamamladı.

Okurken 1951- 54 arasında babasının Falk isimli şirketinde çalıştı. 20 yaşına geldiğinde birikimi şimdinin parasıyla 100 bin doları aşmıştı.

Buffett, üniversiteden hocası ve idolü olan “Akıllı Yatırımcı” kitabının yazarı Benjamin Graham ile ticaret yapmak istedi fakat Yahudi olmadığı için reddedildi. Fakat 1954 yılında 12 bin dolar maaşla işe yanında işe başladı.

2 sene sonra Benjamin Graham emekliye ayrılınca Warren Buffett, memleketi Omaha’da kendi birikimiyle Buffett Partnership Ltd. şirketini kurdu.

Buffett, 1962 yılında servetini 1 milyon 25 bin dolara çıkararak ilk kez milyoner oldu. Pek çok alanda yatırım yaptı. Şu an Coca Cola, Mc Donald’s, IBM, Apple, Heinz gibi küresel devlerin hissedarı.

Milyarder yatırımcı cep telefonlarında eski tip kapaklı olanları tercih ediyor. Akıllı telefon kullanmıyor. Ofisinde bilgisayar da bulunmuyor.

Ünlü milyarderin vazgeçemediği alışkanlıklarından biri ise servetine de servet kattığından mı bilinmez, kola içmek. 

Buffett eli sıkı oluşuyla bilinen bir karakter. Öyle ki fırsat bulduğunda toplu taşıma kullanmaktan yana ve bunu ihmal etmiyor.

Öte yandan, kurt milyarder harcarken tutumlu olsa da verirken cömert.

Hayırsever milyarder daha sonra kendine 2014 model bir Cadillac XTS aldı. 60-70 bin dolar arasında satılan aracı kendisine pazarlayan görevliyi takdir etmek için de şirketin CEO’su Mary Barra’ya özel bir mektup yazdı. 

Buffett halen aynı otomobile biniyor. Aracı kendisi sürüyor ve şoför kullanmıyor. Koruması yok.

Buffett herkesi olabildiğince basit yaşamaya ve rahat giyinmeye yönlendiriyor. 

sosyalpopi tarafından yazılmıştır.

Avengers Endgame Filmiyle İlgili Sandığınızdan Çok Daha Önemli Olan 10 An!

Türk A Milli Futbol Takımına İzlanda’dan Büyük Saygısızlık!