in

AşkAşk

Bir Gün Boyunca Sadece Sevgi ve Aşkın Sembolü Kalp Şeklinde Yiyecekler Yersen Ne Olur?

Meryem Can eğlenceli videolar serisine bir gün boyunca kalp şeklinde yiyecekler yiyerek devam ediyor.

Sizce Meryem Can neden kalp şeklinde yiyeceklerle video çekmiş?

Kalp şekli Sevgi ve bakımı temsil etmektedir. İnsanlar sevgilerini kalp şeklinde hediyeler, yiyecekler alarak göstermeye çalışır. Özel günlerde (Doğum Günü, Anneler Günü veya ebeveynler ve çocuklar arasındaki özel günler) kullanılan süslemelerin ve alınan eşyaların genelde kalp şeklinde olmasına özen gösterilir. Kalp şekli moda hayranları veya ünlüler tarafından cazibe ya da zenginlik ifadesi olarak kullanılır.

Kalp şekli nasıl ortaya çıkmıştır? sorusuna hemen hemen herkesin verdiği cevap “kalp organımıza benzemesinden dolayı” şeklindedir. Ama gerçek böyle değil.

Kalp şeklinin ortaya çıkışıyla ilgili üç teori bulunmaktadır.

1- Kuğu çiftinin göl ortasında birleşmesi sonucu aldıkları şekilden ilham alınarak üretildiği iddia edilen kalp sembolü; sadakat, sevgi ve özverinin temsilcisi olmuştur.
2- Diğer bir hipoteze göre kalp sembolü kadını ve pelvisi temsil etmektedir. Antik Yunan zamanın Afrodit adına yapılan tapınaklarda görülen sembol, modern kalp sembolünün başlangıcı olarak kabul edilmektedir.
3- Son teoriye göreyse sarmaşık yaprağından ilham alınarak türetilen kalp sembolü, şarap tanrısı Dionysos’u çağrıştırmaktadır.

Rapor

Puanla

7. Koğuştaki Mucize Filminin Hikayesi Ve İzleyici Yorumları

Köpeklerini Kaybeden Enes Batur’un Yeni Köpeği Alfa İle Eğlenceli Vakitleri.