in

Bozulan Çocuk Değil. Bozulan Aile, Bozulan Eğitimci.

Taciz demek, ibretlik olay demek. Taciz demek, ahlaksızlık demek. Taciz demek, birileri bu konuda fena derecede suçlu demek.

Bir çocuk, başka bir çocuğu taciz ediyorsa, ar, edep öğretilmemiş demek. Aile mazeretsiz olarak suçlu demek. O çocuk eğitim ortamında bunu rahatlıkla yapıyorsa, okulun yöneticileri ve öğretmenleri bu suça göz yumuyor demek.

Bir çocuk okulda taciz yapmaya cesaret edebiliyorsa, ailesinden ahlaksızlığı öğrenmiş ve teşvik görmüş demek. Böyle bir vaka okulda gerçekleşiyorsa öğretmen ve idareciler benzer olaylara göz yumuyor demek.

Mazeretlere sığınan aile, okul yöneticisi ve öğretmene bir sorumuz var: Eşiniz ve kızınızı biri taciz etmiş ve tacizi yapanla yüz yüze gelmiş olsanız ne yapardınız? Ellerine sağlık iyi yapmışsın tavrında mı yoksa bu olay için dünyayı bile yakarım tavrında mı olurdunuz?

Öyle ibretlik olay yaşanmış ki bir erkek öğrenci bir kızın sütyenini çıkaracak derecede çirkin bir tacizde bulunmuş: kız bu çirkin hareketi yapan ahlaksız erkek çocuğuna yumruğu patlatmış. Buradan sonrası ise çok daha ibretlik.

blank

Yaşanan olay sebebiyle tacizi yapan öğrenciye ve ailesine ders niteliğinde en büyük cezayı vermesi gereken okul yöneticisi ve öğretmen, kızın attığı tokadın hesabını annesinden sormaya kalkmışlar. Olayın konusu taciz ama belli ki okulun müdürü ve öğretmenin ahlakla ilgili sorunları yok. Erkek çocuğun ailesine ne demeli? Çocuklarına yaptığı ahlaksızlığın hesabını sormaları gerekirken, onlar da ahlaksızlığın dibini yapmış. Çocuklarının çirkin davranışı karşılığında; az olmuş kızım keşke bir kaç tekme vursaydın demeleri gerekirken, onlarda tokadın hesabını sormaya kalkmış.

blank

Okullarda kim bilir kaç öğrenci taciz vakası yaşıyor ve ört bas ediliyor… Bu anlayışta ki aile, okul yöneticisi ve öğretmenler cezalandırılmadığı sürece tacize prim vermekten öteye geçemeyiz. Ahlaksızlığın çoğalmasında en büyük katkı bu ve benzer olaylara göz yummaktır. Çocuk Psikolojisi ‘ne paylaştığı bu ibretlik olay sebebiyle teşekkür ediyoruz. İzleyin.

Çocuk Psikolojisi

Cinsel taciz görmemezlikten gelinemez, hele birde mağdur bir çocuk ise…

Puan ver

blank

Kredi Borcuna Girmeden Ev Sahibi Olmak İstediler ve Başardılar: İşte Sonuç

blank

Bu Adam Sizce Eğleniyor mu Yoksa Ölümle Dans mı Ediyor?