in

Çanakkale Geçilmez!

Çanakkale savaşı, 1. Dünya Savaşında itilaf devletleriyle Osmanlı arasında gerçekleştirilmiş savaştır. Tam Osmanlı’nın çok zayıfladığı ve artık itilaf devletlerince hatta dünyada “tamamdır Osmanlıyı yeryüzünden sileceğiz dedikleri savaştır”.
Düşmanın elinde modern silahlar vardır, Osmanlı’nın ise elinde patlamaz toplar, ateş almaz tüfekler, çıplak ayaklar ve aç midelerle girilmiş bir savaş ve alınmış bir zafer vardır. Burada yürekler kazanmıştır savaşı. Öyle yürekli askerlerimiz vardır ki Mustafa Kemal Paşa komutasında geçit vermemiştir düşmana.. O yüzden Çanakkale geçilmezdir. Bunu Doğtaş’ın reklamında ne güzel anlatmışlar..

Mustafa Kemal’in de dediği gibi karşıda çıkar savaşı veren bir topluluk, bu tarafta ise ölmeye gelmiş bir millet savaşıdır bu. Millet olmanın en güzel örneğidir. Düşünün ki seni beni tanımayan o insanlar bizim için can verdi orda. Ruhları şad olsun..
Çanakkale’de yaşanan tam bir destandır. Çünkü insanüstü şeyler yaşanmıştır. Mesela Seyit onbaşının 230 okka gülle ile koca gemiyi sulara gömmesi..gibi insanın aklının alamayacağı şeyler yaşanmıştır.
En çok zaiyatı Türkler vermiştir ama yine de dimdik ayakta durmuşlardır.
Ne söylesem, ne yazsam az gelecekmiş gibi geliyor, nitekim de öyle olacaktır.. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bunu unutmayalım yeter!

Bu da Türk Hava Yolları’nın bu gün için çektiği reklam filmi..

Bir de Çanakkale Türküsü ekleyelim o zaman..

Puanla

Bu Adamlar Kadınları Anlıyor

18 Mart Çanakkale Zaferiyle ilgili Hangi Ünlü Ne Paylaştı?