in

ŞaşkınŞaşkın

Çocuklar Büyüklerin Yanından Nasıl Kaçırılıyor! Gözlerinize İnanamayacaksınız!

Çocuklara yabancı insan kavramını mutlaka öğretin

cocuklar-nasil-kaciriliyor

Çocukların öğrenmelerinin en etkili olduğu yaş 3-6 yaştır. Bu yaş aralığında doğru bir şekilde eğitim verilen çocuk kendisine verilen her şeyi hayatında uygular. İlerlemiş yaşlarda değişmeleri zordur. Bu sebeple bu yaşlarda yabancı insan kavramını güvenliği sebebiyle öğretmekte fayda var.

Anne ve babalar genelde ayıp olmasın düşüncesiyle, amca, dayı, ağabi yaşlarında ki insanların iyilik gibi görünen davranışlarına göz yumarlar. Günümüzde gerçek olan ise; bu gibi insanlar yabancıdır, onlara güvenmemesi, söylediklerine inanmaması gerektiğini öğretmektir. Kastettiğimiz, çocukları yalnızken kandırmaya, bir şeyler yapmaya, ona bir şeyler almaya, bir yerlere götürmeye çalışan insanlara inanmamalarıdır.

Çocuğunuzun bu tarz olaylara karşı bilinçli olmasını sağlamak büyük bir tedbirdir. Alınan bütün tedbirlere rağmen kaçırılma riski olmadığını kimse garanti edemez. İzleyeceğiniz görüntülerde gözü dönmüş insanların, çocukları annelerinin yanından bile kaçırabileceğini gösteriyor. Bir anlamda insanlığın ne duruma geldiğini gösteren vahim bir duruma işaret ediyor.

ÇOCUKLAR NASIL KAÇIRIYOR!

Çocuklarınıza Hatta Sizin Olmasa Bile Etrafınızda Bulunan Çocuklara Dikkat Edin, Kollayın. Bu Dünyanın Çivisi Çıktı (Kaydırmalı)

49.9k Likes, 1,418 Comments – Cezmi Kalorifer (@cezmikalorifer) on Instagram: “Çocuklarınıza Hatta Sizin Olmasa Bile Etrafınızda Bulunan Çocuklara Dikkat Edin, Kollayın. Bu…”

KAÇIRMAYA TEŞEBBÜS VİDEOSU

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Manghut Tayfun’u Filipinler’den Sonra Hong Kong, Çin ve Vietnam’ı da Vurdu.

Güzel Oyuncu Takipçilerine Hamile Olduğunu Açıkladı!