in

AlkışAlkış

Dünyana Sahip Çıkmak İçin Ecording Projesine Destek Ol. Senin İçin de Doğaya Bir Tohum Atılsın.

Üniversite gençlerinden çok güzel çevreci bir proje.

Dünyamızın iklimi küresel ısınma ile değişiyor.

Son yıllarda büyük seller, heyelanlar, fırtınalar yaşanmaya başlandı.
Hava olayları ve sıcaklıklar mevsim özellikleriyle uyumsuz hale geldi. İlkbahar mevsiminde yazı, yaz döneminde sonbahar şartlarını yaşamaya başladık.

Küresel ısınma, insanlar tarafından atmosfere salınan gazlar ve ormanların azalması neticesinde meydana geldi. Bu yüzden küresel ısınmanın daha büyük boyuta ulaşmasını önlemek bütün ülkelerin ortak bir görevi. Herhangi bir kıtada yok olan ormanlar diğer kıtaların iklimini de olumsuz etkiliyor.

Çevreci ve çevreye dönük çözümler üretmek zorundayız. Bir grup üniversite öğrencisi genç tohumları, geliştirdikleri bir bulamaçla top haline getirerek dronla insanların ulaşmasının çok zor olduğu alanlara atıyor. Sosyal medya sayfalarından kendilerini takip eden her takipçi için bir tohum atma sözü veriyorlar. Bu fikri hayata geçirmenin ne kadar zor olduğunu bizzat yaşayarak görmüş olsalar da farkındalık ve bilinç oluşması için çok güzel bir proje ortaya çıkarmışlar. Bu işten herhangi bir gelir elde etmediklerini belirtiyorlar. Projelerinin bir sonraki aşamasında insanların çevreye duyarlı ve bilinçli bir şekilde günlük yaşamlarında yaptıkları hareketleri ödüllendirmek istiyorlar. Bunu yapmak için geliştirmekte oldukları mobil uygulamayı kullanmak yeterli.

https://www.ecording.org isimli web sitelerinde “DÜNYAYA SAHİP ÇIK, HEMEN” şeklinde çok anlamlı bir slogan kullanmışlar.

Sosyal medya sayfaları:

Facebook: https://www.facebook.com/ecordingmapp
Twitter: https://twitter.com/ecordingmapp
Instagram: https://www.instagram.com/ecordingmapp/

Sosyal medya sayfalarını takip ederek destek verebilirsiniz. Sosyalpopi ekibi olarak bu projeyi geliştiren Mert ve arkadaşlarını tebrik ediyoruz. Gerçekleştirecekleri etkinliklerin takipçisi olacak ve sosyalpopi platformundan duyurmaya devam edeceğiz.

Proje fikrini geliştiren Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi Mert Karslıoğlu Girişimci Kafası’na vermiş olduğu röportaj.

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

O Ses Türkiye’de Bir İlk Yaşandı! Jürileri Koltuğuklarından Ettiler!

Baba Olmak Kolay Değil :) İki Çocuğuyla Baş Etmeye Çalışan Bir Babanın Zor Anları