in

Dünyanın Oksijen Seviyesi 2 Katına Çıksaydı? (Özel Video )

YouTube

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

Dünya’da %21 oranında oksijen vardır. Peki Oksijen Seviyesi 2 katına çıksaydı ne olurdu? Bu özel videomu kesinlikle izlemelisiniz!

#oksijen #bilim #dünya

Yaklaşık olarak bu videoyu izlemeye başladığınızda 1 Litre kadar oksijen tükettiniz. Normal ve sağlıklı insan dinlenme halinde saatte yaklaşık olarak 720 defa soluk alıp verir.

Bir insanın saatte 252 000 mL hava soluduğu hesaplanır. Atmosferdeki oksijen oranı %21 olarak kabul edilirse normal insan dinlenme sırasında 53 litre oksijen tüketiyor diyebiliriz. Dünya’nın atmosferinde yaklaşık olarak %78 oranında azot, %21 oranında oksijen bulunuyor. Geriye kalan yaklaşık %1’lik kısım ise başka elementlerden ve moleküllerden -örneğin argon, karbondioksit, metan- oluşuyor. Atmosferde en çok bulunan element azot olmasına rağmen, Dünya’da çok miktarda azot yoktur.

Örneğin atmosferdeki azot miktarı atmosferdeki oksijen miktarının yaklaşık dört katı olmasına rağmen Dünya’nın tamamı göz önüne alındığında tüm azot miktarı tüm oksijen miktarının sadece on binde biri kadardır.

Puan ver

blank

Torbadan Çektiğin Harflerle Ne Yazarsan Sana O Hediye Alınıyor.

blank

Neyi Paylaşamadıklarını Bilmiyoruz. Atların İnanılmaz Kavgası!