in

AşkAşk

Elon Musk’a Rakip Bir Türk Kadını!

Elon Musk’a Rakip Bir Türk Kadını! Evet yanlış duymadınız, Elon Musk’ın uzay projelerine rakip bir Türk Kadını! Hatta şu an uzayda koloni kurma konusunda yaptıkları işlerle Elon Musk’a fark atıyor. Elon Musk’ın sahip olduğu spaceX uzay firması, henüz yeni yeni gönderdiği roketleri sağlıklı bir şekilde dünyaya indirirken, Sierra Navada yani Eren Özmen’in %51’ine sahip olduğu şirket, bilim için gerekli teççhizatı bir füzeye yerleştirip uzaya gönderiyor ve sağlıklı bir şekilde füzenin dünyaya inmesini sağlayabiliyor.

Türkiye’de doğmuş, 1980’lerin başında yüksek öğrenim için Amerika’ya gitmiş. Orada yaşabilmek ve MBA’yi tamamlayabilmek için aynı anda 3 iş yerinde daha çalışmış. Bunlardan şu an sahibi olduğu Sierra Navada şirketine de temizlik için gidiyormuş.. Yüksek lisansını bitirdikten sonraki süreçte insanların haftalarca uğraştığı bütçe planlama işlerini, ilk maaşıyla aldığı bilgisayarıyla yapmış ve çalıştığı firmada ilk o zaman yükselmiş. Hatta bilgisayarı almadan önce, patronuna bilgisayarın alınması gerektiğini, işlerin bu şekilde daha hızlı ilerleyeceğini söylemiş, patron bu satın almayı reddetmiş. Onun üzerine kendisi gidip bir bilgisayar almış ve iş yerine götürmüş. Daha sonra diğer büyük firmalarda da bütçe planlama işlerini kolaylaştırmaya devam etmiş.

Bu esnada çalıştığı firmanın zor bir sürece girdiğini Eren Özmen görmüş, patronu onu dikkate almamış. Ama haklı olduğu sonra çalışanların maaşını 3 ay süreyle ödeyememesiyle ortaya çıkmış. 8,5 aylık hamileyken aldığı bir haberle yıkılan Eren Özmen, doğumundan bir hafta sonra işinin başına dönmüş ve eşiyle birlikte evini teminat göstererek Sierra Navada’yı, Yani çalıştığı şirketi bu günlere getirmişler..24 yılın ardından Elon Musk’ın spaceX şirketine kafa tutan bir şirket haline gelmişler.

Bu gün Amerika’nın en zengin iş kadınları arasında yer alan Eren Özmen, bu başarısıyla bizde de bir gurur kaynağı.. Adını çok duymadık muhtemelen şimdiye kadar ama bundan sonra daha çok duyacağız gibi!

Bu piyasada sadece Elon Musk varmış gibi reklamı geliyor bize ama adını duymadığımız, Türkiye’de eğitimini almış bir kadın da bu işlerin içinde..

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Ayrılıklarıyla Hayranlarını Üzen Ünlü Çift Geri mi Barıştı?

Bu Hafta Vizyonlara Efsane Geliyor! Meg: Derinlerdeki Dehşet!