in

En Az Sorun Çıkaran Arabanın Markasına İnanamayacaksınız!

En Az Sorun Çıkaran Arabanın Markasına İnanamayacaksınız! Sonuç Hiç Beklediğimiz Gibi Değil!

İnanamayacaksınız çünkü sonuç hiç beklediğimiz gibi değil. Dünya kadar para verdiğimiz arabaların daha az sorun çıkarmasını bekleriz ama onlar daha çok şikayet alıyor da olabilir. Belki de o kadar paranın karşılığı olsun diye de yükleniyor olabilirler. Şunu da biliyoruz ki büyük firmaların bitmek bilmeyen ucuzlatma yani ucuza mal etme çabası yüzünden eskisi kadar kaliteli olmayabiliyor. Biz burada Otomobilin Mesut Abisi isimli YouTube kanalının hazırlamış olduğu videoları sizlerle paylaşıyoruz ki araba alırken belki işinize yarar. İlla ki en pahalı marka otomobil almak yerine en az sorun çıkaran otomobil almayı tercih edersiniz belki. 🙂

Bu arada bu listeler 1 ila 3 yaş arasında olan otomobil markaları için yapılmış. Son yıllarda hangi otomobiller daha iyi onu da görüyoruz.

Gelin en az sorun çıkaran ve en fazla sorun çıkaran otomobil markalarının ne olduğuna bakalım. Önce en çok sorun çıkaran arabalarla başlayalım:)

“En Çok Sorun Çıkaran” 10 Otomobil Markası

Dünyanın saygın araştırma kuruluşu J.D. Power’ın Almanya’da yaptığı araştırma sonucunda 24 markada 100 araç başına düşen şikayet sayısı üzerinden bir liste ortaya çıktı. Mesut Abi de sizin için bu listeyi yorumlayarak, en çok şikayet alan 10 otomobil markası ve en az şikayet alan 10 otomobil markası şeklinde değerlendirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=nOxn-Sytz7I&t=13s

En çok sorun çıkaran arabaları izledik. Artık benim arabam en az sorun çıkaran arabaymış diye hava atan arkadaşlarımıza bak en çok şikayet alanlar arasındaymış senin otomobilinin markası diye gösterip cevabını verebileceğiz 🙂 Tabi buna gerek yok… Biz bilelim de fikir danışan olursa fikrimizi paylaşırız.

Gelelim en az sorun çıkaran otomobil markalarına.. Bu videoda da yine şikayet sırasına göre sıralama yapılmış. En az sorun çıkaranlar arasında şaşırdığımız araçlar da var. Mesela kötü diye düşündüğümüz markaların iyi olması gibi. Ya da tam tersi..

“En Az Sorun Çıkaran” 10 Otomobil Markası

Bu video serisinin ilki olan “en çok sorun çıkaran 10 otomobil markası” videosunu izlediniz mi? İzlemeyenler hemen bunu bırakıp, onu açsın. İşte bu da linki: https://www.youtube.com/watch?v=nOxn-Sytz7I&lc=UgxfWgSGe3-IiXwbLrJ4AaABAg Bu listeler nasıl hazırlandı, araştırmayı kim yaptı, tüm bunları o videoda anlattık. Ayrıntılar önemli. Onu izlediyseniz hazır olun. İkinci bomba geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=elg9Jw6JFoE

Videonun sonunda Mesut abinin de dediği gibi şikayetler birazcık da beklentiyle alakalı. Şikayet, ihtiyaca göre değil daha çok beklentiye göre de değişmiş olabilir.

Yıllarca kötü diye adını bile andırmadığımız markaların aslında nasıl da kendini iyileştirmiş onu da görüyoruz. Alman markalarının iyi olmasını beklerken son yıllarda her alanda yükselişte olan doğudan gelen markaların daha iyi olduğunu görüyoruz. Özellikle de Güney Kore Markalarının daha iyi olduğunu görüyoruz.

Bu yazıyı okuyanların merak ettiği başka bir şey daha var. O da nedir bu yabancı marka sevdası. Aslında yabancı markadan ziyade farklı olmak ilgimizi çekiyor gibi düşünsek de aslında çok sıradanlaşıyoruz. https://sosyalpopi.com/nedir-bu-yabanci-marka-sevdasi/

Puan ver

blank

Norm Ender Fidan Challenge Kampanyası Başlattı, Bir Çok Ünlü Destek Verdi.

blank

Ankara’da Peş peşe Meydana Gelen Depremler Korkuttu!