in

Erdal Özyağcılar Yıllar Sonra Hangi Dine İnandığını Açıkladı.

Erdal Özyağcılar Yıllar Sonra Hangi Dine İnandığını Açıkladı.

Erdal Özyağcılar katıldığı bir Televizyon programında kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Erdal Özyağcılar 8-10 yaşlarında merdivenin trabzanından kendisini hızla aşağı attığı için düştüğü yerde bayılan Erdal Özyağcılar 2 gün kendisine gelememiş. Her gece gökyüzüne yükselip başka bir yere gittiğini söyleyen Özyağcılar, daha sonra Şaman kitapları okumaya başlıyor. Okuduğu kitapta yazılanlarla rüyasında gördüklerinin aynı olması üzerine Şaman dinine inanmaya başlıyor.

TIKTOK PANDA on Twitter

Erdal Özyağcılar şaman olduğunu itiraf etti .

Şamanizm konusunda bilim insanları ortak bir noktaya varamamıştır fakat
varlığı tüm insanların tarihinde erken taş devrine ve daha da geriye kadar kanıtlanabilen, inisiyasyon içeren bir vecd ve trans tekniği olarak açıklanmaktadır.

SuperHaber on Twitter

Ölüme yakınken olurmuş” Erdal Özyağcılar inandığı dini açıkladı! https://t.co/TNWGcKlm7Z

Yapılan araştırmalara göre Türklerden daha başka topluluklara da yayıldığı gözlemlenen Şamanizm, Hristiyanlık dininin ortaya çıkmasıyla birlikte epey azalsa da varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Orta Asya ve Kuzey Asya başta olmak üzere Tunguzlar, Moğollar, Mançular, Laponlar, Eskimolar, Vogullar, Ontiyaklar, Samoyedler gibi topluluklarda kullanılan şamanlık, Alaska, Grönland, Avustralya, Çin, Japonya ve Hindistan gibi pek çok bölgeye yayılmıştır.

Makarazzi on Twitter

Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı https://t.co/VFpCUkDxf7

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

@BilgeKam: #Sibirya yerlisi olup Türkler gibi #Altay kültür çevresine ait Moğol soylu Buryatlar günümüzde de atalarının kadim dini olan #Şamanizm’i yaşıyor ve yaşatıyorlar. Buryat #Şamanlar’ı Ekim 2017’de Tanrılarına alkışlar okuyup adaklar sundular Baykal Gölü’nün korunması için

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

@BilgeKam: Türkler, Moğollar ve Tungus-Mançular gibi Koreler de #Altay kültür çevresine ait milletlerden olup geleneksel dinlerinden biri de #Şamanizm’dir. Çoğu #Şaman kişi ise kadındır bu topraklarda.

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

@BilgeKam: 40000 yıl boyunca #Şamanizm’i yaşatan ve #Şaman çayı #Ayahuasca’nın atayurdu olan Peru #Şamanlar’ı tek Allah’a iman eden Hristiyan aleminin ruhani önderi Papa Fransis’in din adamları arasında bir insanlık suçu olan pedofiliyi yenmesi için dua ettiler #Şamanlık #Shaman

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

@n_devra @BilgeKam: #Şamanizm’i tektanrıcı inançlardan farklı kılan birçok husustan bazıları ise; toplumsal cinsiyet, evrim ve çevrecilik kavramlarından da önce cinsiyet ayırımcılığı karşıtı, evrimci ve çevreci olmasıyla ilgili. @TimurBDavletov #ŞamanDoğanınŞifasıUyanınca @SamanDogaSifasi

Sibel on Twitter

Şamanizm demek; Tanrı’nın yarattığı doğanın ruhuna saygı duymak demektir. Hayvanı, bitkiyi Tanrı yapıp ona tapmak değil. Yorumlarla birlikte okumanızı tavsiye ederim ?☺ https://t.co/tsmtEaCc1J

Saka’lar -İskitler (Gizlenen Eski Anadolu Halkı) on Twitter

Şamanizm çok ileri düzeyde bir ekoloji kültürüdür. Bir hayvana veya bitkiye “tapmak”; Tanrı yapıp tapmak anlamında değildir. Özü, Tanrı’nın yarattığı doğanın ruhuna saygı duymaktır. Biz eski kültürümüze sahip çıksaydık Batı’ya öğretecek çok şeyimiz olacaktı… @aronberk #Şaman

Yörük ?? on Twitter

bir yörük olarak diyebilirim ki semavi diye adlandırılan dinler kendilerine uygun değildir. çünkü yörük demek doğa demektir. doğa ise şamanizm.

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

bu tür araştırmalar cereyan ederken bizim Türkologlar varsa yoksa “Şaman Türkçe değil” gibi ilmi tespitin ötesine varmaktan çekinmiş ve Türklüğün de dahil olduğu #Altay uygarlığının bir ürünü olan #Şamanizm’i ötekileştirmeye devam etmektedir hayran bırakan ısrar ve gayretle?

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

Türkologlar, #Altay kültürünün bir ürünü olan #Şamanizm’i eski Türklere dışarıdan uzaylılar bulaştırdılar savvı üzerinde ısrarla dururlarken Avrupalılar #Şaman dahil yaklaşık 55000 folklorik metin analizini gerçekleştirmiştir.

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

boşuna demiyoruz #Şamanizm yaşayan gerçek bir dinken Tengricilik ise hoş bir kurgudur. Nedeni ise şu; dünyada hiçbir toplum Tengriciliği dini vecibelerini yerine getirerek yaşayan ve yaşatan toplum yok maalesef.

Dr. Timur B. Davletov ? on Twitter

@n_devra @aahmetones Uydurma ve kurgu olan ve hiçkimsenin görmediği ahrıca günümüzde bir din olarak var olmayan ve yaşatılmayan Tengricilik yokken #Şamanizm en az 40000 yıl boyunca varlığını sürdürmekte ve asla ruhban sınıfı olmayan bir dindir.

Puan ver

blank

Serenay Sarıkaya, Kerem Burçinle Evlilik Gibi Bir Derdimiz Yok Açıklamasını Yaptı.

blank

Bir Beste 8 Farklı Şarkı.. İşte Zalim Şarkısının Farklı Dillerdeki Şarkıları