in

SinirliSinirli KomikKomik

Evinde Görmediği İlgiyi Milyar Dolarlık Uçağa Binip, Özel Eğitimli, En Az Bir Yabancı Dil Bilen Personelden Bekleyen İnsanlar.

İlk özel uçuşlar 1992 yılında Onur Air isimli havayolu şirketiyle başladı ve bugün çok önemli noktaya geldi. Böylece insanların uçakla yolculuk yapmalarını sağlayacak daha uygun fiyatlı bir seçenek ortaya çıkmış oldu. Bu seçenek günümüze kadar o kadar arttı ki, bugün neredeyse uçakla yolculuk yapmayan kalmadı. Uçuş sayısı o zamanın Aksaray Taksim arası dolmuş seferlerine yaklaştı dersek çok abartmış olmayız 🙂 Çok önceden alırsanız otobüs şirketlerini zarar ettirecek rakamlara bile bilet bulabilirsiniz. Hava alanlarında iğne atsanız yere düşmez. Yeterli gelmeyen terminallere ek binalar yapılıyor, yeni hatlar açılıyor.

Bu konforlu yolculuğa alıştık ki ne alıştık. Bir zamanlar seyahat edemeyeceğimiz pahalılıkta ki uçaklara biner binmez uçak mürettebatından her türlü hizmeti talep eder duruma geldik. Bu konforlu yolculukta hizmette birazcık kusur bulalım hemen şikayeti patlatıyoruz. Uçak biletine ödediğimiz ücretle uçağı komple satın almış gibi davranabiliyoruz. Bu durum herkes için geçerli değil ama her yolculukta böyle tiplerle karşılaşabiliyoruz.

Uçakta yaşanan en ufak sorunda şikayet, bir beğenmezlik, kabin personeline sen bana hizmet etmek zorundasın bakışları, pilotun elinde olmayan rötarlara tepkiler…. Uçağa biner binmez bir özgüven patlaması yaşıyor bazı yolcular. Bu tip insanların evlerinde gördükleri ilgi, alaka ve hizmet ne kadar kaliteli Allah bilir? Bir tahmin yürüterek böyle tiplere ev ve yakın çevrelerinde itibar gösterilmediğini düşünüyoruz. Öyle ya, bu tiplere kim değer verebilir?

Sabırlı olsa uçak personeli bir düzen içerisinde görevini yerine getirecek. Önemli insan olduğunun farkına varılması için özgüven patlaması yaşamanın yeri burası değil? Böyle tipler olsa olsa yaşadığı ezikliğin acısını milyon dolarlık uçak ve özel eğitimli uçak personelinden çıkarmaya çalışan bir psikolojik vaka olabilir.

“Varboyletipler” instagram hesabında bu konuda çok güzel bir paylaşım yapmış.

Paylaşım için tebrik ediyoruz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#DearPassengers , Tuğçe bugün Paris’e, Malatya’ya, Frankfurt’a ve Van’a uçmuştu. Tuğçe biraz doluydu ve biraz da ayakları şişmişti ?

Var Böyle Tipler (@varboyletipler)’in paylaştığı bir gönderi ()

sosyalpopi tarafından yazılmıştır.

Demet Akalın Neden Ağladı !

Çok Havalı Bir Giriş Yapıp Arkasından Rezil Olduğunuz Bir Anınız Oldu mu?