in

Samsung Galaxy S9 / S9+ Geliyor

Samsung Galaxy S9 / S9+ Geliyor … Dın dırı dın dı dınnnn !!

Evett her geçen yıl yeni yeni tatlış mı tatlış yeni akıllı telefonlar hayatımıza geliyor. Artık teknolojinin hızına yetişmek ne mümkün. S8 ‘i olanlar şimdi hemen S9 ‘ a koşacaklar. Koş koş bitmez bu maratonun sonu. Her ne ise gelelim s9 / s9+ hayatımıza neler katacak ?

Samsung Galaxy S9 da ;7 nanometre mimariye sahip işlemciler, 5,8 inçlik ekran , dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdek benim dikkatimi çeken özelliklerden başı çekiyor.

Samsung Galaxy S9+’ın ise Galaxy S8’de olduğu gibi 6,2 inçlik ekranla birlikte geleceği tahmin ediliyor. Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

AR Emoji sticker ve videolar da biz kızlar için heyecan verici 😀

Şimdi Sizlere Bu Akıllı Telefonun Öne Çıkan Özelliklerinden bir kaçı ;

Çift Diyafram lens

Yeni bir kategori yaratan Çift Diyafram lensimiz, insan gözü gibi kendini adapte eder. Değişik ışık koşulları arasında kolayca geçiş yaparak gündüz veya gece, aydınlık veya karanlıkta harika fotoğraflar çekmenizi sağlar.

F1.5 diyafram modu karanlıkta bile ışığı bulur. Bu sayede düşük ışık kamerasıyla gece de canlı fotoğraflar çekersiniz. Çünkü bu kamerada karanlığa yer yok!

Okuyamadıklarınızı bile anında okuyan kamera.

İhtiyacınız olduğunda gerçek zamanlı çeviri yapın. Hazır olun, Canlı Çeviri dünyaya başka bir gözle bakmanızı sağlayacak!

Sizi emojiye dönüştüren kamera. Artık siz “siz” değilsiniz.

Yalnızca selfie çekerek kendi Artırılmış Gerçeklik (AR) versiyonunuzu yaratın. Sonra da duygularınızı emoji sticker ve video olarak paylaşın.

AR Emoji sticker ve videolarını kullanarak sohbetlerinize canlılık katın.

* Hareketli GIF’leri desteklemeyen uygulamalar, AR Emoji sticker’ları görüntü olarak gönderebilir.

Toza ve suya karşı dayanıklılık

Suya dayanıklı telefonlarla ıslanmaktan korkmayın.

Dışarı çıkıp ıslanmaktan korkmayın. Galaxy S9 ve S9+ IP68 derecelendirmesine sahiptir. Onunla yağmur yağarken mesajlaşmak veya fotoğraf çekmek için durmanıza gerek yok.

* IP68 derecelendirmesi: 30 dakikaya kadar maksimum 1,5 metrede ve temiz suda test edilmiştir. Islanırsa kurulayın, kalıntı varsa durulayın.

Kablosuz şarj

Şarj ederken işleriniz beklemesin.

Telefonunuzu şarj etmeniz gerektiğinde şarj kablosu aramakla uğraşmayın. Telefonunuzu Kablosuz Hızlı Şarj Standının üzerine koyun ve rahatça şarj edin. Kablosuz Hızlı Şarj Standı, telefonunuzu rahat bir açıda tuttuğundan, bir şeyler izlemeye veya mesajlaşmaya devam edebilirsiniz

* Kablosuz Hızlı Şarj Standı, şarj kablosu ve adaptör ayrı satılır.
* Kablosuz Hızlı Şarj Standı, elektrik bağlantısı gerektirir.

Genişletebilir bellek

Depolama alanının dolması ne demekti? Unutun gitsin.

Tüm fotoğraflarınız ve dosyalarınız için daha fazla alan gerektiğinde, microSD kart takın ve 400 GB’a kadar ek alana sahip olun.

Ağır çekimde yeni seviye: Ultra Ağır Çekim.

Süper hızlı sensörü sayesinde 960FPS hızında çekim yapın. İnanılmaz! Videolara Ultra Ağır Çekim ekleyerek veya bir anı vurgulayarak yönetmenlik yeteneklerinizi gözler önüne serin.

Daha fazla Bilgi için

Peki bu kadar akıllı telefon ne kadar ?

Evleaks’in Twitter’da yazdığı mesaja göre Samsung Galaxy S9’un Avrupa fiyatı 841 euro. Galaxy S9+’ın fiyatı da 997 euro.

Evleaks’in fiyatlarını göz önüne alırsak Galaxy S9+’ın Türkiye fiyatı 5000 TL, Galaxy S9 ise 4500 TL olabilir.

Türkiyede ise Mart ayında aramızda olacağı bekleniyor.

 

Puan ver

Dijital Detoks

Bu Kadar Kötü İnsan Kaynakları Var mı?