in

Gülse Birsel Barbie Oyuncağını Yapmak İsteyen Oyuncak Firmasından Öyle Bir Şey Talep Etti ki!

Gülse Birsel Barbie Oyuncağını Yapmak İsteyen Oyuncak Firmasından Öyle Bir Şey Talep Etti ki!

Bu haber bizi çok şaşırttı dersek yalan olur. Aksine Gülse Birsel gibi bir sanatçı bunu yapardı ve insanlara örnek olması açısından da bunu paylaşırdı. Çünkü ülkesini seven bir sanatçı o! Ülkesini gerçekten seven her insan gibi katkı sağlamaktan büyük keyif aldığı bir gerçek.

Bu kim? Bu aslında 40 okula kütüphane yapılmasına vesile olmuş bir oyuncak. Mattel, yani Barbie bebeği yapan firma, bu yıl dünyanın farklı ülkelerinden kız çocuklarına örnek, ilham kaynağı olacak, meslek seçimlerinde cesaret ve fikir verebilecek 20 kadın seçti ve onların bebeklerini yaptı. Biri bendeniz. Bak bu elbise sinema öğrencisiyken aldığım, Yalan Dünya çekimlerinde ve hala giydiğim bir elbise, yani tüm yazarlık hikayesi boyunca benimleydi. Onun için seçtim. Bebeğin elindeki senaryoda “Jet Sosyete 5. Bölüm” yazıyor, çünkü elinde senaryo olsun istedim, fotoğraf göndermem gerekti, çalışma odasında o an onu bulup çekip yolladım. Bu kadar da detaylı çalışıyorlar. Ama diğer ülkelerden farklı olarak ben bir arsızlık yapıp Mattel’den bütçe çıkarttırıp Doğan Kitap’la konuşturup 40 okula 250’şer kitaplık birer kütüphane yaptırdım. Çünkü bebek mebek, “Yazar kadını ilham kaynağı yapalım” filan, süper de, çocuklar okumadan nasıl yazacaklar affedersin? Sinirlendirmesinler beni! “Asabi Barbie” modelini @barbie’den ısrarla isteyiniz! (İstemeyin tabii, yok öyle bir şey. Ama yapmalılar bence). Bu işin daha detaylı röportajı bugün Hürriyet Pazar’da. @hurriyetcomtr @armanayse @barbie @barbiestyle @mattel Fotoğraf: @zeynelabidin Makyaj: @ulkermutlucan Saç: @gurhankalay

188.8k Likes, 4,013 Comments – Gülse Birsel Official (@gulsebir) on Instagram: “Bu kim? Bu aslında 40 okula kütüphane yapılmasına vesile olmuş bir oyuncak. Mattel, yani Barbie…”

Ayrıca oyuncak firmasının da bu tarz oyuncaklar üretmesi çok şık bir davranış. 🙂

Puan ver

blank

Karışık Gerçeklik Ya da Ayna Dünya! Çok Yakın Gelecekte Hayatımızda Olacak!

blank

Yargıç Frank Caprio Davaları Youtube’da En Çok İzlenen Videolar Olma Özelliği Taşıyor Neden mi? İşte Sebebi