in

Gülse Birsel Konuya Açıklık Getirdi! Bakın Neler Söyledi?

Gülse Birsel Konuya Açıklık Getirdi! Bakın Neler Söyledi? Son zamanlarda bazı ünlü isimlerin sinema salonlarıyla yaşadığı problemler gündeme taşındı. Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan gibi ünlü isimlerin filmlerini vizyona sokmasını ertelemesine kadar giden olayların ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz için olsa gerek, Gülse Birsel konuya açıklık getirmiş.

Sinema-mısır tartışmasını seyirci açısından açıklayayım: Bakınız soldaki sağdakinden daha pahalı! Ama beraber satıldıkları için siz sinema biletini pahalı sanıyorsunuz! Esasında çoğu zaman örneğin 14 liraya mısır yiyip 10 liraya film seyrediyorsunuz, bilet 24 lira sanıyorsunuz. Bu esnada yapımcılar artık film yapamayacak bir noktada çünkü seyirci başına 5 lira kazanıyorlar ve kaliteli bir film maliyetini ancak 2-2.5 milyon seyirciyle çıkarıyor. Yani ısrarla “sade bilet” alın, mısırlısı kolalısı kazık! Böylece az ödeyin, veya o bütçeyle 2 film görün, seyirci çoğalsın. Daha detaya girmek gerekirse: Türkiye’nin en pahalı sinema bileti tempur yataklı salonlarda 200 TL. Bunun sadece 26 TL’si bilet bedeli! Misal Aile Arasında filminin Türkiye bilet fiyatı ortalaması 12 TL civarı. Siz bizim filmi kaç liraya seyrettiniz? Mısır, kola, frigo ikram ettiler mi? Hah işte onlar ikram değil! Sinemacılar o yüzden isyanda. Arz ederim sevgili seyirciler. (Sağdaki fotodaki iki fiş tipik bir örnek, kişi başı 22 TL ödemişler, bunun sadece 10 TL’si sinema için!) Not: Bazı çok lüks Avm’lerde sade bilet 20-25 TL, mısırlısı iyice yüksek fiyat. Başka sinemaların fiyatına da bakın derim. Dediğim gibi, Türkiye’deki ortalama 12-14 TL.

123.8k Likes, 5,981 Comments – Gülse Birsel Official (@gulsebir) on Instagram: “Sinema-mısır tartışmasını seyirci açısından açıklayayım: Bakınız soldaki sağdakinden daha pahalı!…”

Bakalım bundan sonra neler yaşanacak?

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medyadan En Komik 8 Kar Tatili İsteme Şekli

İrem Derici’nin Sevgilisi Herkesi Çok Şaşırttı!!