in

Günde 4 Saat Uyku Yeterli midir?

Günde 4 Saat Uyku Yeterli midir? Uyku çok güzel ama yapacak o kadar çok şey var ki uykuda geçirilen vakit, vakit kaybı gibi gelebiliyor bazen. Ama enerji depolamak için, sağlık için uyku da şart. Başarı hikayelerinden gördüğümüz kadarıyla başarılı insanların çoğu az uyuyor. Vaktinin çoğunu çalışmaya ayırıyor. Peki nasıl sağlıklı kalıyorlar? Yani kısaca merak ediyoruz hem az uyuyup hem de sağlıklı olmanın bir yolu var mı?

Genel olarak düzenli çalışma saatlerine sahip olan kişilerin günlük ortalama uykuda geçen süresi 7 saat, haftada 49 saat, yılda 2555 saatimizi alıyor. Günde 4 saat uyumuş olsak, haftada 21 saat, yılda 1095 saat gibi ekstra bir zamanımız olacak. Bu da yaklaşık 46 gün gibi bir zaman demek. Düşünsenize 46 günde neler yapılır? İzlemek istediğiniz diziler, filmler, okumak istediğiniz kitaplar ve bir türlü vakit ayıramadığınız sporunuz ya da arkadaşlarınız ve dostlarınızla geçirmek istediğiniz hoşça vakitlere fırsat yaratacaksınız..

Günde 4 saat uyumaya karar veren birinin neler yaşadığına gelin hep birlikte göz atalım… Çok evreli uyuma yöntemi ile sağlıklı ve az uyuma modelini uygulamış kendine, tıpkı Da Vinci, Dali, Tesla gibi dahilerin yaptığı gibi.

E hadi bakalım cesaretimiz var mı bunu uygulamaya?

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soğukta Titreyen Köpeğe Şalını Örttü.

Danla Bilic’in Yeni Haline İnanamayacaksınız!