in

Hadi 2019 Yılı Vazgeçmemek ve Pes Etmemek Yılı Olsun!!

Hadi 2019 Yılı Vazgeçmemek ve Pes Etmemek Yılı Olsun!! Yeteneğimize uygun bir alanda bir şeyler yapmaya başlarız ve başladıktan sonra hayal ettiğim getiriyi bana getirmeyecektir deyip vaz geçeriz ya işte kaybettiğimiz an o andır. Eğer vazgeçmezsek sabır gösterirsek eninde sonunda istediğimiz bizim olacaktır. Zaten inanarak başladığımız bir yolda bizden başka kim bize engel olabilir ki.. Hangi yaptığınız işten vaz geçerseniz o konuda başarılı olamazsınız. Sonra hayatınız boyunca bir çok iş yapmış fakat gerçek bir başarı yakalayamamış bir insan olursunuz.

Başarılı iş adamlarına bakın.. Hep böyle deli misin sen deyip vaz geçirmeye çalışmışlar. Ama başarılı olmaya and içmiş bu arkadaşlar bu söylenenlere kulak asmadan üzerine düşeni yapmaya devam etmişler!

Yakın zamanda Türkiye’de bu inatçı ve başarılı insanlarla ilgili bir kitap çıktı. Hatta Adı Deli misin Sen? Burada verilen örnekler bizi hep aynı sonuca götürdü. Vazgeçmeyen ve pes etmeyen insanlar kazanmış! Mesela Acun, Nevzat Aydın, Ali Sabancı, Gamze Cizreli.. Hepsine deli misin sen demişler.. 🙂 Şu anda geldikleri noktaya bakınca son derece zeki insanlar olduğunu görüyoruz. 🙂

Bir de dünyadan bir örnek vermek gerekirse Elon Musk! Adam hiç olmayacak şeylere imza atmaya kalktı. Nasa’ya kafa tuttu! Nasa’ya rakip bir iş kurdu. Hem de 5 çocuk babası olmasına rağmen tek kuruşu kalmayıncaya kadar her şeyini bu işe yatırarak!!

Rüzgar Mira Okan, vazgeçmemek ve pes etmemek ile ilgili çok güzel bir video paylaşmış. Eğer bir şeylerden vazgeçme noktasına geldiğinizi düşünüyorsanız, muhakkak bu videoyu izleyin!

Hadi 2019 Yılı hepimiz için Vazgeçmemek ve Pes Etmemek Yılı Olsun!! Yeni yıl hedeflerimizden birini bu yaparsak bakın görün sene sonunda kazanan hepimiz olacağız!

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Islak Saç ile Uyumanın 10 Zararı

Sabah Saat 5’te Kalkmanın Zorlukları Neler ve Bu Zorluklar Nasıl Aşılabilir!