in

Haluk Levent’ten Diyanetin 30 Ağustos Hutbesiyle İlgili Tweet.

Haluk Levent Diyanet İşleri Başkanlığının 30 Ağustos Cuma Hutbesiyle ilgili hayranlarının kendisine gönderdiği mesajlar sebebiyle Diyanetle ilgili Tweet attı

Hayranları Haluk Levent’e Diyanet İşleri Başkanlığının 30 Ağustos günü camilerde okutulan Cuma hutbesinde Zaferin kahramanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmadığı sebebiyle tepkilerini iletti.

Haluk Levent kendisine gönderilen mesajlara; kendisine twit atmamalarını, resmi kurumları etiketlemeleri gerektiği şeklinde twit attı.

İlke twitinde Orduyu ve Polisi etiketlemelerini isteyen Haluk Levet, tekrar twit atarak burada ordu dememem gerekiyordu. Ordu haricinde tüm kurumları etiketleyin uyarısı yaptı.

Haluk Levent on Twitter

Diyanet’in sitesinden 30 Ağustos için yayınladığı mesajda Atatürk ismi yok diye niçin bana twit atıyorsunuz ülen? Bu ülkenin resmi kurumlarını etiketleyin, Ordusunu polisini etiketleyin! Hem sitede yoksa ne dert ediyorsunuz? Kalbimizden,ruhumuzdan ölüm dahi ayırabilir mi??

Haluk Levent on Twitter

Burada “ordu” dememem gerekiyordu. Resmi kurumlar yeterli. Bazıları “darbeyi çağrıştırır” diye yazmış doğru yazmış. Ordu haricinde tüm kurumları etiketleyin işte ülen ?

Cuma Hutbesi Nedir?

Cuma Hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığının kaleme aldığı ve Müslümanlara her hafta farklı konularda önemli bilgi ve fikirler vermek üzere imam tarafından cemaate okunan yazıdır. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesinde her Cuma günü okunacak hutbe’nin metni yayınlanmaktadır.

Bu haftanın konusunu merak edenler 30 Ağustos Diyanet Cuma hutbesi konusu nedir? sorusuyla arama motorlarında yoğun şekilde araştırmalar yapıyor.

Diyanet İşler Başkanlığının 30 Ağustos Cuma Hutbesi.

VATAN BİZE EMANETTİR

Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Allah size yardım ederse artık sizi yenecek hiçbir kimse yoktur; eğer sizi yardımsız bırakırsa O’ndan sonra size kim yardım edebilir? Müminler yalnız Allah’a güvensinler.” 1

Okuduğum hadis-i şerifte ise Resûl-i Ekrem (s.a.s) “Hangi amel daha hayırlıdır!” sorusuna şöyle cevap vermiştir: “Allah’a inanıp O’nun yolunda cihad etmek.” 2

Aziz Müminler!

Üzerinde yaşadığımız vatan bizim için bir toprak parçasından çok daha fazla anlam ifade eder. Vatan, hür yaşadığımız ve hür yaşamak için her türlü hayâsızca akına göğsümüzü siper ettiğimiz yerdir. Bütün dünyalar verilse dahi bir karışından bile vazgeçemeyeceğimiz cennet yurdumuzdur. Vatan, uğruna canını, cananını, bütün varını feda edip şehadet şerbeti içenlerin, varlığından vazgeçip gazi olanların bize miras bıraktığı mukaddes bir emanettir.

Değerli Müslümanlar!

Bizler, vatan müdafaasını sadece bir toprak parçasını korumaktan ibaret görmeyiz. Bu toprakları vatan yapan yüce değerlerimizi muhafaza etmek için her türlü gayreti gösteririz. Bu vatanda yaşayan her ferdin canını, dinini, malını, neslini, şeref ve haysiyetini koruruz. Din, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın mazlumların ve mağdurların yanında yer alır; bize bel bağlayanların ümitlerini boşa çıkarmayız. İstiklal ve istikbalimizin sembolü olan şanlı bayrağımızın gönderden inmemesi için mücadele ederiz. Şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımızın dinmemesi için her türlü fedakârlığı göğüsleriz.

Kıymetli Müminler!

Vatanı sevmek ve korumak her Müslüman için kutsal bir vazifedir. Düşman karşısında psikolojik, teknolojik ve ekonomik her türlü savaşa hazırlıklı olmak dinimizin emridir. Nitekim Cenâb-ı Hak bu hususta şöyle buyurur: “Ey iman edenler! Sabredin; düşman karşısında sebat gösterin; cihad için hazırlıklı ve uyanık olun ve Allah’tan korkun ki başarıya erişebilesiniz.” 3 Peygamber Efendimiz (s.a.s) ise hak ve hakikat yolundaki bu kutsal mücadele hakkında şöyle buyurur: “Ellerinizle, dillerinizle ve mallarınızla cihad edin.”4

Aziz Müslümanlar!

İçinde bulunduğumuz ay, ecdadımızın vatanını ve mukaddesatını koruma uğruna eşsiz kahramanlıklar gösterdiği nadide bir aydır. Şanlı ecdadımız, iman dolu göğsüyle, cesaret ve kararlılığıyla nice Ağustos ayına damga vuran eşsiz zaferler kazanmıştır. Malazgirt’ten Kosova’ya, Mohaç’tan Büyük Taarruz’a kadar kazanılan zaferler bunun en büyük şahididir.

Bu zaferler bize göstermiştir ki, Allah’ın yardımı daima müminlerle beraberdir. İnananlar “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” diye niyazda bulunduklarında, Yüce Rabbimiz, “Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.”5 müjdesiyle müminleri daima desteklemiştir.

Muhterem Müminler!

Yurdumuzun üstünde tüten en son ocak sönmeden vatanımıza namahrem eli asla değmeyecektir. Birlik ve beraberliğini her türlü menfaatin üstünde tutan, cesaret ve azimle çalışan aziz milletimiz, hiçbir zilletin boyunduruğu altına girmeyecektir. Kardeşliğimizi, muhabbetimizi ve dirliğimizi bozmak isteyenler dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkûmdur. Zira Hakk’ın yanında yer alanlar, adalet ve samimiyetle çalışanlar muhakkak zafere ulaşacaktır. Batılın destekçisi olanlar, zulmün, korkaklığın ve karanlığın pençesine düşenler ise bir gün mutlaka yok olacaktır. Nitekim Kur’an’ın beyanıyla “Hak geldi, bâtıl yıkılıp gitti! Zaten bâtıl yıkılmaya mahkûmdur.”6

Kıymetli Müslümanlar!

Geçmişten geleceğe onurlu yürüyüşünü sürdüren aziz milletimizin varlığı bu dünya için umuttur. Zalimlere karşı ayakta durmamız, mazlumlara kol kanat germemiz ancak vatanımızı, milletimizi ve mukaddes değerlerimizi topyekûn savunmakla, madden ve manen güçlü olmakla mümkündür. O halde genciyle yaşlısıyla ecdadımızı örnek alıp aynı imanı, aynı gayeyi, aynı azmi, aynı sadakat ve teslimiyeti bizler de kuşanalım. Ülkemizi baskı altına almak, birlik ve beraberliğimizi bozmak, fitne ve fesatla bu aziz vatanı karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Doğruluktan, iyilikten, hak ve hakikatten asla ayrılmayalım. Hutbemi bitirirken, tarih boyunca İslam’ın bayraktarlığını yapan, bu cennet vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz.

Sanatçi Haluk Levent Lösemi Hastası Bünyamin’in en Büyük Hayalini Gerçekleştirmesini sağladı.

Puan ver

Hastanelerde “Sus İşareti” Yapan O Hemşireyi Hiç Merak ettiniz mi?

Güldür Güldür Show Naime Karakterinin En Komik Sahneleri.

Güldür Güldür Show Naime Karakterinin En Komik Sahneleri.