in

AşkAşk

Haydi Yürüyüşe!!

Hava çok güzel. Tam yürüyüş yapmalık bir hava var. Haydi Yürüyüşe! Şehrin merkezindeyiz nasıl yürüyüş yapalım diyenler için de tavsiyelerimiz olacak. Şimdi parklar, bahçeler mis kokuyordur yeni açan çiçeklerle..

Benim evimin yakınlarında bir yürüyüş parkuru var. Özellikle bu aylarda yürüyüş yaparken güzel kokudan mest oluyorum..Kulaklık da kulağımda sevdiğim şarkılar eşliğinde hayaller kuruyorum. Eğer sinirliysem hayalimde sinirli olduklarımla kavgamı edip rahatlıyorum. Boşuna oturduğum yerden kurup da öfkemi artırmıyorum. Ve yürüyüşten sonra bana kalan, yürüyüşün bana verdiği enerjiyle günümü daha enerjik geçirmek oluyor.

Şimdi size önerebileceğim, İstanbul’da yaşıyorsanız ne mutlu! Bir şekilde sahile ulaşıp sahilde yürüyebilirsiniz. Keza İzmir’de de öyle.. Diğer kıyı şehirlerinde de aynı şekilde bir deniz kenarı bulup yürüyebilirsiniz.. İç kesimlerde muhakkak yürüyüş yapabileceğiniz bir yerler vardır. Ankara’da yaşıyorsanız da eymir gölümüz var. Çevresi 12 km olan bu gölün bir tur yürüseniz zaten yeterli olacaktır. Hem göl kenarında yürüyor olacaksınız hem de havası da temiz diye düşünüyorum. En azından şehir merkezine göre..

Yıllarca spor salonuna gittim. Ama açık havada yaptığım spor kadar keyif alamadım. Açık havada yaptığım tek spor da yürüyüş…

Yürüyüş hem kolay, hem ekonomik hem de sağlıklı olmak için en güzel yol. Bir de hepimizin en korktuğu şey yaşlanmak. Daha geç yaşlanmak için de yürüyüş en güzel yol. Bir de yapabiliyorsanız telefonunuza adım sayar indirin. 10000 adımı tamamlamaya çalışın..

Yürüyüşün diğer fardaları için;

Puan ver

blank

Bazen Sonrasında Neler Olacağını Bilemeyiz

blank

Ankara’da Piknik Yapabileceğiniz En Güzel 10 Piknik Alanı