in

İnanılır Gibi Değil! Bu da Oldu!!

Gemi Yalıya Çarptı

Gerçekten inanılır gibi değil. İstanbul boğazında gemi yalıya çarptı. Güzelim yalı paramparça oldu. O heybetli yalı meğerse kağıt kadar inceymiş. Geminin dümeni kilitlenmiş, manevra yapamamış. 300 yıllık kırmızı yalı artık bir harabe.

Aklıma eskiden bir geyik vardı o geldi. “Yalıda oturmam ben hayatta ne o öyle gemi falan çarpar diye” güya şakaydı bu ama yalıda oturamayacak olanların bahanesiydi. Merak ediyorum bu kazaya sevinen var mıdır? Ya da birileri banane beni ilgilendirmez diyorsa da samimi gelmiyor. Çünkü boğazda sevimli kırmızı bir yalı yerine artık bir harabe var. Boğaza gittiğimizde o kırmızı yalı yok artık. Allahtan can kaybı yok.

Aslında merak ettiğim bir şey daha var. Dümeni kilitlenen gemiye hiç bir şey yapılamaz mı? İllaki bir yere çarpıpı mı duracak? Motorunu durdurmak gibi bir şansları yok muydu? Daha büyük felaketlere de yol açabilirdi. Boğazda o kadar restorant var, kafe var.. Bir insan kalabalığının içine de girebilirdi.

İşte geminin yalıya çarpma anı.

Umarız bir daha böyle bir şey yaşanmaz…

Gemi içindeki konuşma kayıtları da ortaya çıktı. Anlaşılan can kaybı yaşanmaması için önceden haber de verilmiş ve kaptan elinden geleni de yapmış.

Peki bu yalının hikayesini merak edenler yok mu? Vardır tabi. Buyurun:

Puan ver

blank

Yaşam Savaşının Kazanan Bir İnsanın Öyküsü

blank

Çünkü Çok Şapşalsınız!