in

İsveçli Bilim İnsanları Tartışmaları Neden Kadınların Kazandığını Açıkladı

İsveçli Bilim İnsanları Tartışmaları Neden Kadınların Kazandığını Açıkladı

İsveçli bilim insanlarının el atmadığı bir bu kalmıştı. Buna da el attılar. İddiaları aslında çok gerçekçi ve haklılar da.

İsveç’te yer alan bir enstitüde gerçekleştirilen çalışmalara göre kadınlar, eylemsel bellek konusunda erkeklerden daha gelişmişler. Yani yapılanları unutmuyorlar. Bu durum da yaşananları anımsamak ve kayıp eşyaların yerini bulmak konusunda onları daha becerikli yapıyor.

Yalnız bu durum aslında kadınlar tarafından tam olarak da kullanılamıyor olabilir. Çünkü eylemsel belleğin zayıflamasına sebep olabilecek aktiviteleri kadınlar daha çok gerçekleştiriyor. Örneğin uykusuzluk ve depresyon. Ki kadınlar anne olabildikleri için geceleri daha uykusuz geçebiliyor kadınların. Bir de bu eylemsel belleğin bu eylemler ile zayıflamadığını düşünsenize nasıl olurdu?

Gelin Sputnik Türkiye’nin Haberine birlikte göz gezdirelim.

İsveçli bilim insanları, kadınların erkeklerle girilen tartışmaları neden kazandıklarını açıkladı

İsveç’te yer alan Karolinska Enstitüsü tarafından yürütülen çalışmalara göre kadınlar, eylemsel bellek konusunda erkeklerden daha gelişmişler. Bu durum da yaşananları anımsamak ve kayıp eşyaların yerini bulmak konusunda onları daha üstün kılıyor. Twitter / NicoleHanselmaa Eylemsel bellek sayesinde kadınlar, geçmiş zamanda yaptıkları otobiyografik olayları hatırlamaya daha eğilimli.

https://tr.sputniknews.com/yasam/201909031040078708-isvecli-bilim-insanlari-kadinlarin-erkeklerle-girilen-tartismalari-neden-kazandiklarini-acikladi/

He bir de özel günler de kadınlara karşı olan tavırlarınıza dikkat edin. Zaten tartışmayı kaybedeceksiniz, boşuna gerginlik olmasın. https://sosyalpopi.com/kadinlarin-ozel-gunlerinde-erkeklerin-uzerine-dusen-nedir/

Tartışmalarda neden hep kadınların haklı çıktığını Show Haber sokakta vatandaşa sormuş. İsveçli bilim insanlarından farklı bir sonuç almamış Show Haber muhabiri 🙂

Kadınlar neden hep haklı çıkıyor?

KADIN ERKEK TARTIŞMASINDA KADINLAR NEDEN HEP HAKLI? BU SORUNUN YANITINI BULMAK İÇİN 40 YIL BOYUNCA UĞRAŞTI BİLİM İNSANLARI. VE DİKKAT ÇEKEN BİR SONUÇ ORTAYA KOYDULAR..KADINLAR NASIL MI HAKLI ÇIKIYOR, İŞTE YANITI.

https://www.youtube.com/watch?v=dZCfhu_Hv_E

Puan ver

Reynmen’in Milli Takım İçin Söylediği O Marş ve Dahası

Reynmen’in Milli Takım İçin Söylediği O Marş ve Dahası

Bu Hafta Yine Dolunay Var

Bu Hafta Yine Dolunay Var! Bakalım Dolunay Burçları Nasıl Etkileyecek?