in

İzin verin, Saçlarınız Başka Bir İnsanın Dünyası Olsun ..

Saçlarınız başkalarının rüyası olabilir..

Hepimizi duyduğumuzda ürküten ve aslında bir kelimeden çok daha fazlası “kanser”.. Hep çevremizdeki insanlardan duyarken ah ah, tüh tüh ,vah vah ederiz. Bir gün bizim de başımıza gelebileceğine ihtimal bile vermeyiz .

“Ben ailedeki en sağlıklı beslenen, en çok spor yapan en son hasta olacak insanken bir anda kanser oldum. Bir ameliyatta girdim çıktım ve bacağımı kaybettim. Hepsi bir anda oldu. Hiç beklemediğim bir anda. Dün bana oldu, yarın sana da olabilir. Kanser o kadar yakın aslında.” diyor Neslican.

blank

Yüzünün güzelliği kadar kalbi de bir o kadar güzel olan Neslican Tay aslında diğer hastalar çok farklı. Çünkü kanser olduğu için hayata küsmüyor, aksine hayatla barışık, kendisi ile mutlu yaşıyor. Kayıplarına sımsıkı sarılıyor, kaybettikleri ile değil elindekiler ile mutlu olmayı biliyor. O güzel yüzü hep gülüyor. Ve bence ona gülmek çok ama çok yakışıyor !! Özetle Ötekileştirmiyor kendisini. Ve herkese bu tavrı ile bence örnek isimlerden biri.

blank

Kanserle savaşta #saçınsaçım etiketi ile insanlara ellerinden gelebilecek bir şeyler olduğunu hatırlatıyor ve hepimizi desteğe çağırıyor. Bilindiği gibi bu hastalıkta en önemli şey moral. Neslinin yüzü güldükçe eminim ki her hastaya o güzel kalbi ile destek olmaya, moral olmaya devam edecektir. Adaşım olan Nesli ‘yi buradan hem diğer hastalara olan desteklerinden ötürü tebrik ediyorum ve yaşadığı zorluklara rağmen hayata karşı gülücükler saçan kızı tüm içtenliğim ile kucaklıyorum. Sevgi ile kal Nesli ..

 

 

Bugünün nasıl başladı? Umarım çok iyi başlamıştır. Bugüne senin kadar şanslı uyanamayanlar var biliyor musun? Bir hastane odasında kanser olduğunu öğrenenler, kemoterapi sonrası saçlarını kaybedenler, ameliyat masasında kalıp kansere yenilenler var.. Hani sen güne yaa 5 dakika daha uyuyayım diye mızmızlanırken başlıyorsun ya birileri yastıkta dökülen saçlarını toplayarak başlıyor haberin var mı? Elbette ki var. Peki sana ne kadar yakın olduğundan haberin var mı? Ben ailedeki en sağlıklı beslenen, en çok spor yapan en son hasta olacak insanken bir anda kanser oldum. Bir ameliyatta girdim çıktım ve bacağımı kaybettim. Hepsi bir anda oldu. Hiç beklemediğim bir anda. Dün bana oldu, yarın sana da olabilir. Kanser o kadar yakın aslında. Sen bugün onlara destek olmak ister misin? Saçlarını onlara bağışlamak, onlara umut olmak? Kendilerini biraz daha iyi hissetsinler ister misin? İki fotoğrafa bakın. O peruk saçlarım yokken nasıl iyi hissetiyordu gözlerimden anlayabilirsiniz. Sizde birisini böyle mutlu etmek ister misiniz? O zaman #saçınsaçım olsun hastagı ile sende 25-30 cm ulaşmış saçlarını bağışlayabilirsin. Yada ??‍♀️??‍♀️ emojisini kullanarak farkındalık yaratıp sende destek olabilirsin. Biz birbimize destek oldukça güçlüyüz????‍♀️ #saçımsaçınolsundiyorsanhadisendeverbirdestek ?

Neslican Tay (@neslicantay)’in paylaştığı bir gönderi ()

Puan ver

blank

Görevimiz Tatil

blank

Görünmeyende durumun ne ?