in

AlkışAlkış

Japonların Zayıf Olmaları Genetik Değil! İşte Bilimsel 10 Neden?

Japonların Zayıf Olmaları Tesadüf Değil! İtiraf edelim, Japonların nasıl bu kadar zayıf olduklarını merak ettiğimizde içimizden bir ses genetik canım ondan zayıf onlar demiyor mu? 🙂 Bunu bilimsel olarak bize kanıtlayan olmasa da ya kulaktan dolma bir şekilde benimsedik bu fikri ya da onların yeme alışkanlığını bilmediğimizden buna inanmayı tercih ettik. Ama o kadar düzenli yaşıyorlar ki.. Kilo problemi yaşamıyorlar dahi.. Onca suşide pirinç varken hala nasıl zayıf kalıyorlar değil mi? İşte bu da onların yöntemlerinden biri.

Sebebi ne olursa olsun son yıllarda en yaygın olan beslenme şeklimiz, dışarıda yemek yemek oldu. Bunun kilo almanın başlıca nedenlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Japonlarda insanları evde yemek yemeye teşvik eden bir hayat yapısı var.

Japonların Yaşam Tarzının Beslenmelerine Etkisi

Japonlarda, disiplinli yaşam, disiplin olmaktan çıkmış durumda. İnsanların doğal yaşamı bu. Yaptıkları herşey bir rutine bağlanmış ve bunun dışına çıkmıyorlar. Beslenme de bu rutinlerinden biri olmuş durumda. Tsunami olduğunda tüm dünya onların bu düzenine hayran kalmıştı. Doğal felaketler yaşandığında ortaya çıkan kaos ortamı, Japonya’da yaşanmamıştı.

Japonya, bu gün değil, tarihte de hep bunu yaptı. Hep düzenli bir hayatları vardı. Ve hiç bir felaket onları sarsmadı bile. Sebebi ise eğitime verilen önem idi.

Şimdi bunu görünce insanın aklına tabi adamlar yapıyor, biz de nerde bu millet deyip millete bahane bulmak yerine önce kendimiz ile başlamalıyız. Önce kendimizdeki eksiklikleri görmeliyiz ve onu gidermeye çalışmalıyız. Bunu yapmak çok zordur. Ama herkes kendinden başlarsa zamanla biz de disiplini içselleştirmiş insanlar olabiliriz.

Nereden başlayalım diye soranlara önerim: Trafik! Sakin olup başkalarına saygı göstermekle başlayabiliriz.

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Talat Bulut’a Bir Şeyler Oluyor!

Siz de Geleceği Merak Ediyor musunuz?