in

Liyakat Olmadan Hiç Bir Millet İlerleyemez.

Liyakat Olmadan Hiç Bir Millet İlerleyemez.

Bir insanı tanımanız için o kişiye makam vermeniz yeterli. Elde ettiği makamı temsil etme liyakati bulunmayan kişiler güçlerini hissettirmek için çalışanlar üzerinde baskı kurma yoluna gider. Çünkü bu yöntem, liyakatsiz yöneticilerin istisnasız bir şekilde uyguladığı yöntem.

Unvanlar Geçicidir Kişilik Kalıcı

Merhaba, Unvanlar Geçicidir, Kişiliğimiz kalıcı. Beyaz yaka dünyası zaman zaman ilginç bir yer olabiliyor. Hepimiz türlü türlü deneyimler yaşıyoruz. Eminim iş dünyasında olanların, sizlerinden bir çok deneyimi vardır. Bir çok değerli İnsan Kaynaklarından, Satınalma ve Mali İşler, Satış, Pazarlama, Lojistik….tüm bölümünden güzel dostlar tanıdım. Her biri birbirinden kıymetli.

https://www.youtube.com/channel/UCck8Uq4Cum3G2Y9PszvYcaA/featured

İnsanlarla ve gereksiz ayrıntılarla uğraşan, üst yöneticilerin her söylediğini yerine getirmeye çalışarak temsil ettiği makamın gereklerini yerine getirmeyen yöneticiler görüyorsanız bilin ki; onlar bulundukları yeri bilgi ve yeterlilikleriyle elde etmediler, birilerine diyet borçları var. Rüzgar Mira Okan kişisel Marka, İmaj, Stil, Motivasyon, Nezaket&Görgü ve Zarafet konularında uzmanlığı bulunan ve bu kapsamlarda çok güzel videolar hazırlayan biri. Faydalı olması dileğiyle güzel videolar hazırlayarak kanalında paylaşmış. Liyakatsiz unvan sahibi olan insanların gerçek durumunu ortaya koyan çok güzel bir video hazırlamış.

Kamu ve özel sektör iş dünyasında liyakatsiz yöneticiler giderek çoğalmakta. Bu sebeple; hem yapılan işlerin kalitesi vasatın altında kalmakta, hem de kurumsal yapıların itibarı zedelenmekte. Liyakatin uygulanmaması giderek normal bir durum haline dönüştü. Bu yüzden herhangi bir nitelik ve yeterliliğe sahip olmayan insanlar rüyasında bile göremeyeceği makam ve unvanlara talip olmaya başladı. Hem özel hemde devlet sektöründe bu durumun yaraları kapanamayacak şekilde büyümeye devam etmekte.

Liyakatsiz olarak unvan sahibi olan kişi sorumlu olduğu işe, çalışanlarına ve temsil ettiği kurumsallığa zarar vermekten öte bir eylemde bulunamaz. Çalışanlar üzerinde olumsuz tepkilere yol açan, projelerin başarısızlığına sebep olan kurumları bir adım öteye götüremeyen liyakatsiz temsiliyetin zararı telafi edilemez.

Kalite, değer üretme gibi vasıflardan uzak, kendini tekrar eden, kopyalayan, günü kurtaran yöneticiler süslü reklamlar sayesinde günü kurtarır. Bırakın öncü olmayı bir çok sektör çağı yakalamaktan uzak bir anlayışa doğru sürüklenmekte.

Nadir olsa da liyakat sahibi olan insanlar var ve yaptıkları çalışmaların neticeleri kamuoyu tarafından fark edilerek taktirle karşılanmakta. Maalesef bu insanlar azınlıkta. Liyakat olmadan hiç bir sektör kendiliğinden düzelemez. Liyakati esas almayan bir millet asla ilerleyemez.

Puan ver

Milyonerler Öneriyor

Milyonerler Öneriyor: Zengin Olmak İstiyorsanız Almanız Gerekenler

blank

Pasifik Okyanusu’nda Türkiye’nin 5 Katı Büyüklüğünde Dünyanın Yedinci Kıtası Bulundu.