in

Ayşe Arman’dan Çok Önemli Bir Paylaşım, Manavgatta Öz Baba, 4.5 yaşındaki öz kızına..

Ayşe Arman instagram hesabında hürriyet’te yazdığı bir yazısını paylaşmış. Gerçekten korkunç ve iğrenç bir vaka. Aile içi bir cinsel istismar vakası. Nasıl bir sapkınlık nasıl bir hayvanlık bizde anlam veremiyoruz.

Bu tarz haberleri gördüğümüzde ister istemez moralimiz bozuluyor ve çok üzülüyoruz. Bir baba böyle bir iğrençliği yapıyorsa oturup gerçekten çok ciddi üzerinde düşünmek gerekir. Nasıl böyle bir toplum olduk. İnancımız, inandığımız değerler nasıl bu kadar dejenere oldu.

Böyle iğrenç olaylar kapsamında yasaların caydırıcılığını düşünmeden edemiyoruz. Yasalarımız ya caydırıcı değil, ya da çok elastik, suçluyu kurtaracak şekilde her türlü yoruma açık. Eğer yasaların caydırıcılığı olmuyorsa bu konuda ilgili kişilerin oturup, başını iki elinin arasına alarak çok iyi düşünüp ne yapılması gerekiyorsa yapması gerekiyor. Söz konusu olan sadece adaletin tecellisi değil, böyle olaylar işlenmeden caydırıcılığını hissettirmezsek benzer haberleri duymaya devam edeceğiz. Bu ve benzer konuları gündeme taşıyıp, farkındalık oluşturduğu için Ayşe Armana teşekkür ediyoruz. Bize göre böyle bir insanın tek cezası olmalı. Onu da herkes biliyor…

?Offfffffffff. Duyduğum en iğrenç, en korkunç vakalardan biri bugün okuyacağınız. Türkiye’nin her yerindeki kadın örgütlerinden cinsel istimsar davaları geliyor bana. Avukatlar, sivil toplum örgütleri arayıp haberdar ediyorlar. Bu sefer ki Manavgat’tan. Duyunca karnıma kramplar girdi. Bu sefer ki, aile içi cinsel istismar. ?Böyle babalar olmaz olsun! Gebersinler! Aşağılık mahluk, eşine yıllarca zaten eziyet ediyor. Sapık cinsel isteklerini kabul etmezse, zorla yapıyor. O kadar ki kadın sonunda hastalanıyor. Kolon kanserini tedavisi görürken de onu bir takım iğrenç şeylere zorlaması hastalığını tetikliyor. Zaten daha öncede de başka bir kadına, ırza tasaddi suçundan 2 yıl 10 ay mahkumiyeti var. ?Bitmedi! Son bir buçuk yıldır da, eşi kemoterapi görürken, kadın hastanedeyken ya da baygın halde evde yatarken, 4.5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunuyor. Allah boyunlarını devirsin böyle adamların! Yemin ediyorum yazacak bir şey bulamıyorum. Çocuk, tuvaletini tutamaz hale geliyor, çocuğun arka kuyruk sokumunda basit tibbi müdahaleyle giderilmeyecek derece bir ekimoz olduğu tespit edilmiş durumda. Ve bu iğrenç, pespaye, aşağılık sapık hala serbest! ? ?El birliğiyle bu adamın hak ettiği cezayı alması için uğraşalım. Bugün bu meseleyi Avukat Umut Çiftçi’yle konuştuk… (Röportajın tamamamı profildeki linkte…)

19k Likes, 5,467 Comments – Ayse Arman (@armanayse) on Instagram: “?Offfffffffff. Duyduğum en iğrenç, en korkunç vakalardan biri bugün okuyacağınız. Türkiye’nin her…”

Puan ver

Güldür Güldür’ün En Komik Adamı Onur Buldu’nun çocukluğu

Leyla Alaton Başarısını Spora mı Borçlu?