in

Mehmet Ali Erbil’den Kötü Haber !

Evinde düşerek yaralanan ve  kaldırıldığı hastanede ameliyata alınan Mehmet Ali Erbil‘in sağlık durumuyla ilgili kızı Sezin Erbil bilgi verdi. Sezin Erbil, “Babamın kendi hastalığı nüksettiği için durumu kritik, kendisi hala yoğun bakımda” dedi.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak‘a konuşan Erbil, “Babamın durumu kötü, lütfen herkes dua etsin. Düşmeye bağlı yapılacak ikinci ameliyatın şu anda çok önemi yok çünkü babamın kendi hastalığı ‘kaçış’ sendromu nüksetti. Doktorlar tedavisi için uğraşıyor. Biz de çaresizce bekliyoruz. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin” ifadesini kullandı.

Kaçış sendromu hastalığı nedir?

Kaçış sendromu hastalığı (Capillary leak syndrome), kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalık, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması olarak tanımlanmaktadır.

Tekrarlayan şoklarla kendini gösteren sendrom, bu krizlerden 24 saat önce gribal enfeksiyonlarda olduğu gibi, halsizlik, yorgunluk, hafif ateş gibi belirtiler veriyor.

Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanıyor.

Sendromu 1960 yılında ilk tarif eden B.Clarkson olmuştu.

Çok az görülen bir hastalık olup, dünyada sadece 791 vakada rastlandı.

ABD’de 10, Fransa’da 32 kişide Türkiye’deyse ilk defa Mehmet Ali Erbil’de rastlanmıştır.

#1

Emine on Twitter

Nasıl bu kadar kötü insanlar olabiliyorsunuz?? Mehmet Ali Erbil le ilgili yorumlar kanımı dondurdu. Sevmeyebilirsiniz ama unutmayın ki 3 tane evladı var ve onlar için çok kıymetli. Rabbim tez zamanda şifasını versin inşaAllah, evlatlarına bağışlasın

  #2

  Dr.Gürkan Kubilay on Twitter

  Mehmet Ali Erbil ve Cem Özer'e acil şifalar diliyorum. Allahım, hastalık ile boğuşan herkesin yanında olsun inşAllah ?

   #3

   Yaşam Bir Deneyim on Twitter

   Usta oyuncular "Mehmet Ali Erbil" ve "Cem Özer" 'in bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ve dua ediyoruz. Hababam Sınıfı Güle Güle - 1981

    #4

    Türkiye Gazetesi on Twitter

    'Babamın durumu kritik lütfen dua edin'. Şovmen Mehmet Ali Erbil'in kızı Sezin Erbil babası için dua istedi. https://t.co/lTKNNIcNQp

     Puanla

     0 puan
     Oyla Downvote

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Bu Röportaj İzleyenleri Kahkahalara Boğuyor!

     Maden Suyu İle Soda Arasındaki Farkı Biliyor musunuz?