in

ŞaşkınŞaşkın

Ölümle Burun Buruna Bir Yükselikte Koşmak Büyük Cesaret İster!

Bu zirvede herkes yürüyemez

Bazıları düz yolda yürüyemezken bazıları tehlikeli zirvelerde koşabiliyor. Cesaret, yetenek, motivasyon üst seviyede. Uç noktalarda bir yaşam.
Herkes cesaret edemez. Etmemesi de gerekir. Tehlikeli yerlerde yürümek ölümle dans etmekten gibidir. Hele yükseklik korkusu olan bir insanın ayakta durmakta bile zorlanacağı bir mekan da…

Üç kadın, herkesin cesaret edemeyeceği bir yükseklikte, altı büyük bir uçurum olan bir dağın zirvesinde daracık bir alanda koşarak ilerliyor. En ufak hatanın ölüme sebep olacağı bir ortam. Ölmekle kalınsa iyi o yükseklik ve kayalıktan düşen insanın parçalarını bulmak bile zor.

Adrenalinin artması yeri geldiğinde iyidir. İnsanın kendini tehlikeden korumak için adrenalinin verdiği cesarete ihtiyacı var. Ama ölümle kucak kucağa bir adrenalin yaşamak her insanın harcı değil.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

? @timkemple : One of the highlights of my summer was this right here… with @rorybosio, @martiskka, and @fernandamaciel_oficial running full tilt across a narrow ridge outside of Chamonix. This location was first made infamous by @kilianjornet, and we had no idea where it was… So we loaded up google maps and searched until we thought we had found it. With the light fading we marched up a steep hillside with our fingers crossed. • • What we found was one of the most exposed and high consequence ‘trails’ I’ve ever see in my life. Totally run-able if you are experienced and in a truly spectacular location. I had seen footage of Kilian running here on a computer screen, but it was something else to see a group of badass ladies, laughing, playing, charging in person as the sun dipped behind the hillside. It’s a day I won’t forget.

National Geographic Adventure (@natgeoadventure)'in paylaştığı bir gönderi ()

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlkokul 1. Sınıfa Başlayıp, Okulu Beğenmeyen Çocuğun İzlenimleri

Sosyal Medyayı Sallayan Son Akım: İnsanları Kaybetme Şakası