in

ŞaşkınŞaşkın

Pasifik Okyanusu’nda Türkiye’nin 5 Katı Büyüklüğünde Dünyanın Yedinci Kıtası Bulundu.

Dünyanın yedinci kıtası nasıl keşfedildi? Bu kıtanın özellikleri neler?

Başta küresel ısınma olmak üzere, dünyada ki olumsuz değişimlerin baş mimarı insan. Önceden dünya insanların değişimine yol açarken, şimdi insanlar dünyanın değişimine yol açıyor. Yapılan bilimsel çalışmalar insanların dünyanın değişimi üzerinde ki olumsuz etkisini daha çok gün yüzüne çıkarıyor. Barış Özcan dünyayı tehdit eden büyük bir tehlikeyi gözler önüne seren güzel bir video hazırlamış. İnsanlar sadece karayı kirletmekle kalmamış, denizleri de kirleterek büyük bir kıtanın temellerini atmış.

https://www.youtube.com/watch?v=Ot0vYkRT1Mg

Dünyanın nüfusu 8 milyara yaklaştı. Giderek artan nüfusla birlikte dünyanın sorunları da artıyor. Sorunların başında dünyayı kirleten plastik çöp atıkları var. Plastik 1000 yılda çözünebilen madde. Bu yüzden plastikler geri dönüşüm merkezlerinde toplanarak tekrar üretimde kullanılıyor.

İnsanların el birliğiyle doğaya bıraktığı plastikler Pasifik Okyanusunda toplanarak Türkiye’nin 5 katı büyüklüğünde büyük bir kıtaya dönüşmüş. Dünyanın 7. büyük kıtası okyanusta toplanan plastik çöplerden oluşan dev bir kıta. Üç buçuk milyon kilometre karelik alanı kaplayan plastik çöp atıklar. Plastik çöp adası sadece sadece denizde değil diğer canlıları da tehdit ediyor.

Rapor

Puanla

Liyakat Olmadan Hiç Bir Millet İlerleyemez.

Amerika'dan Başka

Amerika’dan Başka Yerde Göremeyeceğiniz 19 Şey