in

Dünya Mutluluk Günü Kutlu Olsun

Mutlu muyuz diye dile getirmesek de sanırım bu soruyu kendimize çok soruyoruz. Çünkü mutsuz insanlarla dolu bir çevrede yaşıyoruz. Baktığında mutsuz olacağı bir şey yok aslında.. Bir insanın mutsuz olduğunu farketmesi için mutluluk kelimesinin anlamını bilmesi gerekir.
Mutluluğun bir çok anlamı vardır. Bunlar içinde nesnel mutluluk, anlık mutluluk, toplumsal mutluluk, bireysel murluluk vs. alt gruplara ayrılmıştır. Ünlü filozof Kant’a göre mutluluk erişilmesi imkansız olan bir ülküdür. 20 Mart 2012 yılında Birleşmiş Milletler tarafından insanlara mutluluğu hatırlatmak için bu günü mutluluk günü olarak kutlamaya karar vermişlerdir.
Mutluluğu ben hep şu şekilde tanımlarım: Bir şey olur ve ben sonucunda ya mutlu olurum ya mutsuz olurum. Yani mesela siz hayallerinizdeki işe girdiğinizde o an mutlu olursunuz. Orada çalışmaya devam ettiğiniz sürece mutlu olduğunuz anlamına gelmez. Anlıktır yani. Çalıştığınız sürece yaptığınız işten tatmin olursunuz ya da olmazsınız. Bana göre mutluluk budur. Peki size göre mutluluk nedir? Hiç düşündünüz mü?

Karnımı doyurdum ohhh benden mutlusu yok….

DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ Birleşmiş Milletler (BM), 20 Mart gününü “Dünya Mutluluk Günü” olarak belirlemiş. Mutluluk, elbette bir günle sınırlandırılabilir bir durum değildir. Mutluluk, zamandan bağımsızdır. Mutluluk yaşam biçimidir, yaşamın kendisidir. Her gün mutluluk günü olsun, her daim mutlulukla yaşansın ! Mutluluk gününüz kutlu, mutluluğunuz daim olsun! Sevgi, ışık ve mutlulukla, sevginin sonsuz ışığıyla hoş kalın, mutlu kalın… #mutluluk #mutlulukgünü #mutlusabahlar

21 Likes, 1 Comments – Dilek Yumrutas (@dilekyumrutas) on Instagram: “DÜNYA MUTLULUK GÜNÜ Birleşmiş Milletler (BM), 20 Mart gününü “Dünya Mutluluk Günü” olarak…”

Aslında havuç sevmiyorum da açlıktan abi der gibi..

#MutlulukGünü’nü su fareleri havuç yiyerek kutluyor! Onlar için mutluluk, havuç demek. Peki ya senin için mutluluk nedir? #emaarsquare #emaarsquaremall #emaarsquareistanbul @emaarsquaremall

5 Likes, 1 Comments – Emaar Akvaryum (@emaarakvaryum) on Instagram: “#MutlulukGünü’nü su fareleri havuç yiyerek kutluyor! Onlar için mutluluk, havuç demek. Peki ya…”

Yoksa Gülümseyen çocuklar mıdır mutluluk?

Mutluluk Günümüz Kutlu Olsun ☺️?☺️ #parlastyle #alkevokulları #alkev #1a #mutlulukgünü

6 Likes, 1 Comments – Parla.koray (@parlakoray) on Instagram: “Mutluluk Günümüz Kutlu Olsun ☺️?☺️ #parlastyle #alkevokulları #alkev #1a #mutlulukgünü”

Belki de bir bardak çaydır mutluluk.. Olamaz mı?

Beta Tea House’da çay keyfinize dostlarınızla atacağınız mutluluk dolu sohbetler eşlik etsin! @betateahouse #mutlulukgünü #hadibicay #betateahouse #kahve #turkkahvesi #cay #çay #dunyacaylari #dünyaçaylari #latte #espresso #americano #cappucino #flatwhite #lattemacchiato #macchiato #adana #seyhan #betateahouse #hadibicay #istanbul #ankara #izmir #antalya #mersin #hatay #tiramisu #cheesecake

43 Likes, 2 Comments – Beta TEA (@beta_tea) on Instagram: “Beta Tea House’da çay keyfinize dostlarınızla atacağınız mutluluk dolu sohbetler eşlik etsin!…”

Belki de mutluluk bambaşka bir şeydir. Tamamen sizin anlam yüklediğiniz başka bir şey? Peki merak ediyorum.. Mutlu muyuz?

  • Mutlu musunuz?

    • Evet
    • Hayır
    • Bazen
    • O benimilen karı bilir sen ne bilecen ki?

Puan ver

blank

Yeni Akım: Uzaylı Dansı.. Sizce En İyi Uzaylı Dansını Hangisi Yapıyor?

blank

Vegan Beslenmeye Hazır mısınız?