in

ŞOK! Dünya Sağlık Örgütü Açıkladı. Türkiye Obezite Sıralamasında 1. Sırada.

Obezite dünyanın baş belası.

Kalp-damar, diyabet, hipertansiyon, uyku apnesi, karaciğer yağlanması, kanser, insülin direnci ve depresyon gibi hastalıkların 1 numaralı sebebi.

Yaşam tarzı hızla değişiyor. Doğal besin bulmakta zorlanıyoruz. Yediklerimizin neredeyse tamamı hazır gıda. İçeriğinde organlarımızın kabul edemeyeceği her türlü katkı maddesi var.

Tembelliğe alıştık ve kolay adapte olduk. İki adımlık yere araçla gidiyor, hareketsiz bir yaşama doğru hızla ilerliyoruz.

via GIPHY

Sadece anne ve babalar mı obez?

Evde ne yeniyorsa çocuklar da aynı besinleri yiyor. İlkokul çağında obez çocukları görmek normal oldu. Kimse garipsemiyor. İşin kötüsü battı balık yan gider misali tedbir almak için çaba göstermiyoruz.

via GIPHY

Yılların birikimiyle aldığımız kiloyu bir anda atacak bir yöntem yok. İş işten geçtikten sonra sorunu çözmek zor.  “Demir tavında dövülür” sözü boşuna söylenmemiş. Kilo sorunu erken dönemde el atılırsa, çözülmesi kolay bir sorun.

via GIPHY

Bu olumsuzluğun sebebi ne? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz.

Obeziteye bugünden sonra olumlu bakamıyoruz.

Artık gidişatın bizi getirdiği sonucu fark etmek zorundayız.

Bugün kendimize gelme zamanı.

Bugün artık değişimi başlatma zamanı.

Neden mi?

Hep birlikte imkansızı başarmış ve ülke olarak   Avrupa Sağlık Raporunda Obezite sıralamasında 1. olmuşuz!

Yani biz treni çoktan kaçırmışız.

via GIPHY

Değişim bugün başlamazsa, ne zaman başlayacak?

Haydi hep birlikte değişime…

 

? Türkiye obezitede ilk sırada… ? Dünya Sağlık Örgütü 2018 Avrupa Sağlık Raporu’nu açıkladı. Rapora göre Türkiye obezite sıralamasında 53 ülke arasında birinci sırada. ? DSÖ dedi ya, işte haberlerde yer aldı ancak. ?? Nedenini arayan soran yok! Obeziteye ve Diyabete Çare Var aslında, da kimsenin işine gelmiyor.? Ancak Karatay’ı suçlasınlar! değil mi? Ekmekleri, şekerli içecekleri yapan ve piyasaya sürenler masum!!!! Diyetisyenler de tabii…? ✏ Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ? ?? #CananKaratay ? #CananEfendigilKaratay #KaratayDiyeti #ObeziteyeSon #ObeziteyeÇare #Sağlık #HalkSağlığı #Obezite haber yansımaları — Haber: ?? ? Dünya Sağlık Örgütü 2018 Avrupa Sağlık Raporu’nu açıkladı. Rapora göre türkiye obezite sıralamasında 53 ülke arasında birinci sırada. https://www.ntv.com.tr/video/saglik/turkiye-obezitede-ilk-sirada-obezite-ozelikle-kadinlar-icin-buyuk-tehdit,kKb96LAlOkGuKHGCB9l0EQ Birleşmiş Milletler’den üzücü rapor: Nüfusun yüzde 32’si obez – Dünyadan Son Haberler https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/birlesmis-milletlerden-uzucu-rapor-nufusun-yuzde-32si-obez-2622557/ Türkiye’nin yüzde 32’si obez http://www.iha.com.tr/haber-turkiyenin-yuzde-32si-obez-742095/ Dünya Sağlık Örgütü 2018 Avrupa Sağlık Raporu’nu açıkladı. Rapora göre türkiye obezite sıralamasında 53 ülke arasında birinci sırada. ?✏????

1,096 Likes, 40 Comments – Canan Karatay Diyeti (@canankarataydiyeti) on Instagram: “? Türkiye obezitede ilk sırada… ? Dünya Sağlık Örgütü 2018 Avrupa Sağlık Raporu’nu açıkladı….”

Puan ver

blank

Haftaya Gülerek Başlayalım ki Tüm Hafta Gülerek Geçsin!

blank

Dünyanın En Kötü Teselli Grubu!