in

AşkAşk

Solaklarla İlgili Bilinmeye Değer 10 Özellik! Dünya Solaklar Günü!

Solaklarla İlgili Bilinmeye Değer 10 Özellik! Dünya Solaklar Günü Kutlu Olsun! Kulağa değişik geliyor öyle değil mi? Size de şu an “ne yani solaklara gün mü yapmışlar o zaman sağ elini kullananlara da yapsınlar” duygusu yaşattı değil mi? 24 yıl önce ABD’de solaklar arasında dayanışmayı artırmak için “Left Handers Day” olarak kutlanmaya başlamış. Solaklar bazı konularda sağ elini daha aktif kullananlara göre farklılar. Ki bu farklılıklar bazen çok önemsizken bazen de çok önemli olabiliyor!

NTV twitter’da bu konuyla ilgili bir haber paylaşmış. Biz yalnızca başlıkları vereceğiz. Ayrıntılar için posta tıklamanız yeterli..

1. Solaklar zekasını paraya çevirebilen insanlar!
2. Sporda kesinlikle daha başarılılar.
3. Araba kullanmakta daha iyiler.
4. El becerisi açısından üstünler.
5. Solaklar, sakar değil , zarifler.
6. ABD ve Britanya’yı solaklar yönetiyor.
7. Solaklar, güzel ve seksidir.
8. Müzikte hepsi ayrı bir dahi!
9. Yaratıcılıkta da solaklar hep bir adım önde.
10.Solaklar, bu kadar üstünken ne yazık ki olumsuz yanları da var. Bu gün sizin gününüz haberi ayrıca yazmayalım, siz posttan okuyun!

Dünya’nın en büyük devletlerini yönetenlerin solak olması çok ilginç değil mi? Amerika ve Britanya gibi.. Amerika’yı düşününce sizin de aklınıza hırs gelöiyor mu? O zaman yeni bir madde de biz ekleyelim: “Solaklar çok hırslı olur” diye..

Sol elini kullananların daha yetenekli olduklarıyla ilgili daha önce de bir şeyler duymuştuk. Çünkü tek taraflı kullanmadığı için ellerini, iki tarafından gelişimi eşit oranda oluyor. Mesela sağ el ile yazanlar sol el ile yazamaz, yazarken çok zorlanır. Solaklar sağ ellerini de kullanıyorlar.

Bu da Disney’in solaklar için daha önceden yaptığı bir paylaşım..

Bunlar da bazı ünlü solaklar..

Solak olmayanları kıskandıracak paylaşımlar 🙁

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Sürpriz Nikah! Ünlü Rock Yıldızı Evlendi!

Filmler Konusunda Ne Kadar İyisiniz?