in

Stres Anında vücutta meydana Gelen Değişiklikler.

Stres Anında vücutta meydana Gelen Değişiklikler.

Stres aslında insanın savunma mekanizmasıdır. İnsan normal şartlarda başa çıkamayacağı bir tehditle karşı karşıya kaldığında beyin bu durumdan kurtulması gerektiğine dair sinyaller gönderir. Alarm durumuna geçilir ve kaç, savaş gibi pozisyonların alınmasına sebep olur. Stres, tehlikeyi yaşayan insanın vücudunun yapacağı hamleye hazırlanmasını sağlar.

Stresin Vücudumuzdaki Etkileri

animasyon #stres #bilimselanimasyon Uzunca bir aradan sonra ikinci animasyonumuzu da yayına almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaşamın duygusal iniş-çıkışlarının kaçınılmaz bir sonucu olarak hepimizin stresli hissettiği zamanlar olmuştur. Stresin pek çok kaynağı olabilir. İçerisinde bulunduğumuz çevre, vücudumuz, düşüncelerimiz, hatta dünyaya nasıl baktığımız dahi birer stres faktörü olabilir.

Stres düşmanımız değil bizi uyaran bir mekanizmadır. Stresin belirli bir miktarda yaşanması tehlike karşısında tedbir alarak hayatta kalmanız için gereklidir. Çağımızın yaşam şartları içerisinde bir çok etken stres yaşamanıza sebep olur. Sürekli stres yaşanması durumunda vücutta bir çok değişikliklere sebep olur. Bu da sağlığımızın bozulmasına yol açar. BilimFili kanalı hepimizin öğrenmesi gereken, stres anında vücutta meydan gelen değişiklikleri ortaya koyan çok güzel bir video hazırlamış. Mutlaka izleyin.

Stres out! İnsanları Stresten Kurtarmanın Yolu Bulundu!

Puan ver

Nüfusu Giderek Artan Şehirlerin Sorunlarını Çözen Altı Akıllı Çözüm.

Yaşar İpek Seren Serengil’e Şiddet mi Uyguladı?