in

Tarihin En Büyük Sahte Dolar Operasyonu!

Tarihin En Büyük Sahte Dolar Operasyonu!

Tarihin en büyük sahte dolar operasyonunda 271 milyon 150 bin sahte dolar sahte dolar ele geçirildi. Kalpazanlar sahte dolar basmaktan geri adım atmıyor.

Organize çalışan kalpazanlar kolay yoldan para kazanmak için sahte dolar basmayı tercih ediyor. Şebekelerin sahte parayı piyasaya sürmesi ve paraların piyasaya sokulması ayrı bir süreçte yapılıyor. Basılan parayı piyasaya sürmek en zor tarafı. Bunun için değişik yöntemler uygulayan kalpazanlar paraları piyasaya sürerken, özellikle hareketli ve yoğun şehirler tercih ediyor. Paranın piyasada en hareketli olduğu dönemler olan Kurban Bayramı ve yılbaşı öncesi, emekli maaşlarının yattığı dönemler daha çok tercih ediliyor.

ABD’nin Aradığı Türk Yeniden Dolar Basarken Yakalandı – Röportaj Adam

ABD’nin Aradığı Türk Yeniden Sahte Dolar Basarken Yakalandı. Bayram Öncesi Piyasaya Sürülmesi Beklenen Dolarlar İmha Edildi. Yeni haberler için tıkla – abone ol : https://goo.gl/hJ6Frx Röportaj adam ile Adana, Türkiye ve dünya gündeminden ilginç haberler, komik röportajlar izleyin.

Daha önce dolar basarken yakalanan ve ABD’nin aradığı Adanalı vatandaş yakalanmasına rağmen uslanmamış. Tekrar dolar basarken yakalanan kalpazan bu sefer dünyanın en büyük sahte dolarına imza attı. 271 milyon 150 bin sahte Dolar’ın basıldığının tespit edildiği operasyonda yakalan kalpazan pişkin açıklamaları ile dikkat çekti.

Yaptığı işin Türkiye için iyi bir şey olduğu iddiasında bulunan kalpazan, yakalanmasının büyük bir mağduriyet olduğu mesajını verdi.

Gerçek ve Sahte Parayı Nasıl Anlarız.

Banknotlarda bir çok güvenlik önlemi oluşturulmuş. Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün yeni önlemlerle paranın güvenliği artırılıyor. Gerçek para ile sahte para arsında, bazı temel farklar bulunuyor.

Bu farkları; “Dokunarak”, “Dikkatli bakarak”, “Açılı bakarak”, “Cihaz yardımıyla” bakma yöntemleri anlaşılabiliyor. Merkez bankası tarafından basılan paralarda 12 güvenlik tedbiri bulunuyor. Bu özelilikler ise şunlar;

1. Holografik şerit folyo
2. Emniyet Şeridi
3. Gizli Görünüm
4. Fligran
5. Bütünleşik görüntü
6. Kabartma baskı
7. Görme engellilere yönelik özellik
8. Mikro yazılar
9. Renk değiştiren şerit
10. Boyut farkı
11. Renklendirilmiş banknot kağıdı
12. Ultaraviyole (Mor ışık) ışın

Puan ver

meryem-can'in-bir-gunune-dart-karar-verdi

Meryem Can’ın Bir Gününe Dart Karar Verdi.

youtuber-brooke-houts-kopegini-doverken-cektigi-videoyu-montajlamadan-yayinlayinca-polis-sorusturma-baslatti

Youtuber Brooke Houts Köpeğini Döverken Çektiği Videoyu Montajlamadan Yayınlayınca Polis Soruşturma Başlattı.