in

AşkAşk

Tatil’e Gidemeyenlere İstanbul’da Denize Girilebilecek Sahil Önerileri

Tatil’e gidemeyenlere İstanbul’da denize girilebilecek sahil önerileri. İstanbul bomboş, İstanbul’dan çıkmayı düşünmüyorum, İstanbul’un tadını çıkarmayı düşünüyorum diyorsanız ya da bu sene tatil planı yapamadık bayram trafiği yüzünden de İstanbul’dan çıkmak istemedik diyorsanız İstanbul’da da denize girebileceğiniz sahilleri sizin için listeliyoruz. İstanbul’da yaşadığınız için bir kez daha ne kadar şanslı olduğunuz hissedeceğiniz o sahiller..

1. Büyükada

Büyükada, İstanbul’un en temiz plajlarına sahiptir. Hatta bir değil tam 8 tane plajı var. İhtiyacınız olan sadece bir plaj çantası. Büyükada’da bulunan plajların listesi ve fiyatları için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz..

Büyükada Plajları

2. Burgazada

Burgazada, İstanbul’un en sakin adalarından biri seçilmiş. Hala öyle mi bilmiyoruz ama önceden zengin gemicilerin yaşadığı bir ada imiş. Ama buram buram bir tarihi olduğu kesin. Bir de ada baştan başa toplamda 2 km. Gezmek için hiç bir araca ihtiyacınız yok! Peki ulaşımı nasıl olur diyorsanız, gezenti anne bizler için ulaşım yolları göstermiş.

Burgazada Ulaşım Yolları

3. Şile

Hep marmara hep marmara hiç mi karadeniz yok diyenlere güzel bir öneri de karadenizden… Şile, İstanbul’un en güzel sahillerinden biridir. Yine denize girilebilecek en güzel plajlar oradadır. Ücretsiz halk plajı da bulunmaktadır. 10 km’lik bir kumsala sahip olan Şile’de halk plajları da vardır.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Şile plajları

Şile’de dikkat edilmesi gereken bir konu vardır ki uyarmakta fayda var. Karadeniz sahili olan Şile’de dalgalar da bir o kadar hırçındır. Aman dikkat edin!

4. Florya Plajları

Avrupa yakasında da denize girilebilecek güzel plajlar vardır. İllaki denize girmek için anadolu yakasına geçmeye çalışmakla vakit kaybetmek zorunda değilsiniz. Bunlardan en bilinenleri Florya’da bulunan plajlardır.

Florya sahilinin drone ile çekimi youtube üzerinden Ahsen medya tarafından çekilip paylaşılmış. Nasıl da tatil kıyılarını aratmayan bir düzeni var. Gelin birlikte izleyelim..

Florya’da iki tane plaj var. Bunlar;

– Menekşe Plajı

– Güneş Plajı

5. Suadiye Plajı

İstanbul’da denize girilebilecek güzel yerlerden biri de Suadiye plajıdır. Suadiye plajı genellikle Suadiye’de yaşayan halk tarafından kullanılıyor. Plaj giriş ücretsiz olmasına rağmen nezih plajlardan birisidir. Suadiye plajında rüzgar sörfü dersi de alabileceğiniz bir ortam var. Eğer böyle bir merakınız varsa onu da burada gerçekleştirebilirsiniz..

6. Tarabya Plajı

Yeşilçam’ın unutulmaz plajı olarak anılır ve bir çok ünlüyü ağırlamıştır. İstanbul’un merkezlerinden birinde yer alan bu plaj boğaz manzarasının yanında güney sahillerini ayağınıza getiriyor. Bir dönem kapalıymış fakat şimdi tekrar açılmış. Adı Big Chef’s Tarabya plajı olarak geçiyor. 100 kişi ile sınırlı kapasitesi olan plajın hafta içi giriş ücreti 75 tl, hafta sonu 100 tl olarak belirlenmiş. Bir adet limonata ve plaj havlusu ikramı olan plajda güzel bir tatil keyfi de yapabilirsiniz..

7. Tuzla Halk Plajı

Eğer Tuzla’ya yakın bir yerlerdeyseniz, çok da uzaklaşmanıza gerek yok. Orada da bir halk plajı var. Fakat Şenzlong ve şemsiye ücreti ödemeniz gerekiyor. Biz söyleyelim de hani halk plajıydı demeyin 🙂

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Ünlü Oyuncu Anne Oldu!

Ünlü Oyuncu Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti!