in

THY Yine Çok Güzel Bir Reklam İle Karşımızda: Opera ile

THY Yine Çok Güzel Bir Reklam İle Karşımızda

Her reklamı ile olay olan THY bu sene karşımıza Dünyaca Ünlü Türk Tenor ve aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan ile çıkıyor. Operaya ilgi duyan herkes Murat Karahan’ı bilir. Çünkü dünyaca ünlü bir sanatçıdır ve aynı zamanda operaya çok büyük katkıları olmuştur. THY çektiği bu reklamla Opera’ya ön yargılı insanlara bile operayı sevdireceğe benziyor. Bu arada Murat Karahan’a pilotluk da yakışmış 🙂 Gelin reklamı birlikte izleyelim.

26.ASPENDOS OPERA AND BALLET FESTİVAL 1-18 SEPTEMBER ANTALYA TÜRKİYE

3,320 Likes, 259 Comments – Murat Karahan (@tenormuratkarahan) on Instagram: “26.ASPENDOS OPERA AND BALLET FESTİVAL 1-18 SEPTEMBER ANTALYA TÜRKİYE”

https://www.instagram.com/p/B1PAZWfIVzk/

Murat Karahan Kimdir?

1977 yılında dünyaya gelen Karahan Ankara doğumludur.

Dünyaca ünlü Tenor Murat Karahan 2018 yılının başında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olmuştur.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise’yi TED Ankara Koleji’nde tamamlamış ardından Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Annesinin desteğiyle operayı seçen Murat Karahan, Mezun olduğu sene Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde Misafir Sanatçı olarak yer almıştır.

2005 yılında Master programını başarıyla tamamlamış, aynı bölümde Doktora programına başlamış, aynı sene içerisinde Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin Kadrolu Solist sanatçı olarak görev almaya başlamıştır.

Tenor olmadan önce, pop şarkıcısı olarak bir dönem karşımıza çıkmıştı. Hatırlayanlar olacaktır. Sonuçta hepimiz hayatta bir şeyleri deniyoruz. Fakat Karahan’a Opera daha çok yakışmış. Opera kısmını reklamda izledik gelin bir de pop zamanlarına bakalım. Siz de bizimle aynı fikirde olacaksınız.

Murat Karahan – Şeytan Görsün Yüzünü

Murat Karahan – Şeytan Görsün Yüzünü

Operada adeta devleşiyor. Sezon açıldığında biletler çok hızlı tükeniyor. O yüzden Ankara Devlet Opera Balesi’nin programını takip etmenizi şiddetle öneririz. 13 gün önceden bilet almak için gişeler açılıyor.

Daha önceden İtalya’daki bu sahnesini sizinle paylaşmıştık. https://www.youtube.com/watch?v=PdLYXDZ-4lY

Türkiye için büyük bir gurur kaynağı kendisi!

Ayrıca Rusya’da Bolşoy tiyatrosunda uzun bir aradan sonra sahne alan ilk Türk Opera Sanatçısı olarak temsile çıkmıştır. Bu anını bizimle öyle güzel paylaşıyor ki, bir şeyleri başarmak isteyenlere ilham oluyor adeta…

Murat Karahan Bolşoy Tiyatrosu’nda sahneye çıkan ilk Türk operacı

Bolşoy Tiyatrosu’nda sahneye çıkan ilk Türk operacı Murat Karahan

https://www.youtube.com/watch?v=5geaOXjeEws

Murat Karahan’a başarılarının devamını diliyoruz. Hayalleri çok güzel, hayallerini gerçekleştirebilmesi bizlere gurur veriyor. Dünyaya bizi daha çok tanıtması dileğiyle..

Puan ver

Ronaldo

Cristiano Ronaldo Kılık Değiştirip Sokağa Çıkarsa

Elvin Levinler Kendi Hakkındaki Varsayımları Cevaplıyor