in

Toplu Taşıma Araçları Bakteri Kaynıyor.

Toplu Taşıma Araçları Bakteri Kaynıyor.

Bir şehrin ulaşım kalitesini belirleyen en önemli niteliklerden biri toplu taşıma araçları. Türkiye’nin pek çok ilinde toplu taşıma araçları var. İnsanların işlerine, okullarına gidebilmeleri için kullandıkları toplu taşıma araçlarının temiz ve hijyenik olması sağlık açısından oldukça önemli.

Toplu taşıma araçları özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde kalabalık olmakta. Toplu taşıma araçlarında; oturduğunuz koltuk, ellerinizle tutunduğunuz direk ve tutacaklar temiz mi? İnsanların sağlığı tehlikede mi? Toplu taşıma araçları bağışık sistemini olumsuz etkiliyor mu? Bu veya benzer soruların cevabını araştırmış olabilirsiniz.

Orkun Işıtmak İngiltere’den getirdiği özel bakteri ölçüm cihazıyla İstanbul’da ki metro, otobüs ve metrobüste bakteri ölçümleri yapmış ve ölçüm sonuçlarına göre durum hiç iç açıcı değil. Yapılan ölçümlere göre toplu taşıma araçları bakteri kaynıyor. Bakteri değerleri kabul edilebilir değerlerin çok üzerinde. Orkun Işıtmak‘ın yapmış olduğu bu ölçümler toplu taşıma araçlarının sağlık açısından durumunu gözler önüne seren güzel bir çalışma. Tebrik ediyoruz.

TOPLU TAŞIMALAR NE KADAR PİS? (OTOBÜS,METROBÜS,METRO)

NeKadarPis adında yepyeni bir seriye başlıyoruz. Özel bakteri ölçüm cihazımızla toplu taşımalarda metroda,otobüste ve metrobüste ölçümler yapıyor ve ne kadar pis olduklarını ölçüyoruz. Tişörtlerim : http://www.orkdes.com Video hoşunuza gittiyse “beğenmeyi” unutmayın! Yeni videoları kaçırmamak için https://www.youtube.com/subscription_center?add_user=thepersica tıklayarak abone olabilirsiniz! 3.5TL Dürüm Döner vs. 55TL Döner : https://youtu.be/ynR-hWBxkbg Manken Kız İstemek!

Orkun Işıtmak

Puan ver

blank

Günlük Hayatta Dizilerdeki Gibi Konuşulursa Nasıl Olur?

blank

29 TEMMUZ HAFTASI VEDİK ASTROLOJİ