in

AlkışAlkış

Topluluk Önünde Konuşmayı Kolaylaştıracak Bir Yöntem Var mı Acaba?

Topluluk Önünde Konuşmayı Kolaylaştıracak Bir Yöntem Var mı Acaba? Kimisi için çok kolaydır. Çıkar topluluk önünde konuşacaklarını konuşur ve insanlara kendini dinletir. Tavırları, duruşu, ses tonu ile o kadar etkileyicidir ki dinlemekten kendinizi alamazsınız. Bazıları da çıkar yine konuşur ama konuştukları ile ilgili aklınızda hiç bir şey kalmaz.. Aslında anlattığı konu çok da heyecanlıdır ama mıy mıy mıy sıkılırsınız anlattıklarından. Ve en büyük korkumuz önünde konuştuğumuz topluluk karşısında ya bir hata yaparsam ya rezil olursam düşüncesidir.

Topluluk önünde konuşmayı tercih etmeyebiliriz ama öyle bir gün gelir yöneticimiz ya da patronumuz bizi zorunda bırakır. Hayır demek çok mümkün olmayabilir. Bu durum tercih olmaktan çıkar ve artık yapmak zorundayızdır. Peki o topluluğun önüne çıkacağımız güne nasıl hazırlanacağız?

Erdem Taşkınsu, sosyolog ve toplum bilimci yani işin piri, topluluk önünde konuşma ile ilgili güzel bir video çekmiş. Video izlerken hem motive oluyoruz hem de bir rahatlama geliyor.

Erdem Taşkınsu, madde madde anlatmış videosunda, topluluk önünde konuşmanın yöntemini. Düşünsenize kalabalık önünde bir konuşma yapıyorsunuz ve çok güzel etkiler bırakıyorsunuz. İnsanlar anlattığınız konuyu çok iyi hatırlıyor. Çok güzel bir duygu değil mi? Erdem Taşkınsu’nun verdiği tüyolar çok yalın ve işimize yarayacak türden. Özellikle öncesinde bir kaç kez prova yapmak çok kıymetli. Şimdiden konuşma yapacaklara başarılar..

Erdem Taşkınsu’nun hayat becerileri adlı internet sitesinde, hayat becerilerine dair çok güzel içerikler bulacaksınız. Sitenin linkini de burada paylaşıyoruz.

Erdem Taşkınsu Hayat Becerileri

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tanıdığım Hemen Hemen Herkesten Çok Daha Kaliteli Yaşıyor!

Kafalar Karışık! Vizyona Girmesine Çok Az Bir Zaman Kaldı!