in

Toplumda Uymamız Gereken Görgü Kuralları.

Toplumda Uymamız Gereken Görgü Kuralları.

Görgü kuralları toplumda uyulması gereken kurallardır. Bu kurallar insanların toplum içerisinde yaşamına düzen getirir, rahatsızlık verilmesini ve toplumsal karmaşayı önler. Görgü kurallarına uyulmadığında ortaya rahatsızlık verici hoş olmayan durumlar çıkabilir. İnsanlar görgü kurallarından giderek uzaklaşıyor mu? Yaşadığınız ortamda rahatsızlık veren ve huzuru bozan davranışlarla daha sık karşılaşıyorsanız, insanlar görgü kurallarından giderek uzaklaşıyor demektir. Öncelikle görgü kurallarına uyup uymadığınızı kendinizde kontrol etmelisiniz. Bilmeden ve farkında olmadan yaptığımız ve alışkanlık haline getirdiğimiz davranışlarla görgü kurallarını ihlal ediyor olabiliriz. Günümüzde teknoloji ve sosyal medyanın etkisiyle yeni yaşam tarzı ve akımların oluşmasına sebep oldu. Özellikle gençler sosyal medyanın global etkisiyle herhangi bir kültüre ait olmayan yeni alışkanlıklar ve anlayışın etkisiyle yaşamaya başladı. Bu durum toplumda uymamız gereken görgü kurallarının önemini daha da artırmış durumda. 5.min.crafts hesabı tarafından günümüzde karşılaşılan görgü kuralı ihlalleri ve doğrusunun ne olduğunu gösteren güzel bir paylaşım yapılmış. Siz bu kurallara uyuyor musunuz?

Unspoken etiquette rules we all have to follow. ☕ #5minutecrafts #video #rules #etiquette Follow us on Twitter! (http://twitter.com/5m_crafts)

224k Likes, 462 Comments – 5-Minute Crafts (@5.min.crafts) on Instagram: “Unspoken etiquette rules we all have to follow. ☕ #5minutecrafts #video #rules #etiquette Follow us…”

https://www.instagram.com/p/B0sHiVohYS-/

Toplum Taşımada Uyulması Gereken Nezaket ve Görgü Kuralları

Puan ver

blank

Sıcak Havalarda Serinlemenin En İyi 10 Yolu!

blank

Tarikattan TikTok Fenomenliğine, Zeynep Yatkından Çarpıcı Açıklamalar.