in

Ustalık Gerektiren Kafayı Takmama Sanatı

Ustalık Gerektiren Kafayı Takmama Sanatı. Bu ismi bir kitap adında duyduğunuzda size ne çağırıştırıyor? Bize çağırıştırdığı şey, bu kitabı okuyacağım ve kafaya takmamayı öğreneceğim olmuştu. Başlık çok iddialı olmuş ondan galiba..

Kitabın içeriği, diğer kişisel gelişim kitaplarından biraz daha farklı. Sürekli mutlu olmayı vaad etmiyor. O yüzden herşeye iyi tarafından bakın da demiyor. Kişisel gelişim kitapları yüzünden kafayı yemiştik oysaki. Şu an olumlu düşünmeliyim, yoksa hayatımı berbat edeceğim deyip sürekli olumsuzluğa itiyorduk kendimizi. Bu kitap diğer kişisel gelişim kitaplarının aksine, hayatta zorlukların varlığını da kabul ediyor, hatta hayatta hep sorun olacak ama biz hangi sorunla uğraşmaya hazırız onu sorudurtuyor kendimize..

Kitabın özellikle başları oldukça iyiyken sonlara doğru spesifik örnekler veriyor olması kitabı sıkıcılaştırıyor. Kitabı okuduktan sonra ihtiyaç duyduğumda tekrar okuyabilirim diyebileceğiniz bir kitap. Sanki vermek istediğini kitabın başında vermiş ve sonlara doğru kitap daha kalın olsun diye örnekler vermiş gibi olmuş. Ama dili oldukça iyiydi.

Kişisel gelişime ilgi duyanlara önerimizdir. Farklı bir bakış açısı yakalayabileceğinize emin olun..

Sosyal medyada Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı için ne demişler buyurun bakalım..

Bazı şeyler zaman ister azıcık sabır 🙂

Kimisini gerçekten etkilemiş. Zaten kişisel gelişim kitapları biraz da insanın ihtiyacına göredir. O an gerçekten ona ihtiyacınız olduğu için kitabı çok beğenirsiniz. Ya da sizinle ilgili bir şeylerden bahsetmiyordur, o zaman da ilginizi çekmeyebilir.

Kitaptan bir alıntı:

Kitabı özetleyen en anlamlı ve bizce diğer kişisel gelişim kitaplarından onu ayıran cümleyi twitter’da “Büş” isimli kullanıcı paylaşmış.

Ve bir diğeri…

Adam haklı beyler dağılın…

Kitaptan alıntılanmış 23 önemli bölüm…

Puan ver

Mahkeme O Ünlü Hakkında Son Kararını Açıkladı

Ünlü Şarkıcı Bu Gün Evleniyor!