in

Uydu Vuran Uydusavar Füzeler | ABD, Rusya Ve Çin’in Uzay Yarışı!

UYDU VURAN UYDUSAVAR FÜZELERİ | ABD,RUSYA VE ÇİN’İN UZAY YARIŞI!

Uydu vurmak için geliştirilmiş Uydusavar Füzeleri ; ABD,RUSYA VE ÇİN bu yılda HİNDİSTAN tarafından yeni uzay yarışını gündeme getirdi. KANALIMA ÜCRETSİZ ABONE OLUN ► http://www.youtube.com/channel/UCShH12z1jIC-2CLFVdiIM3Q?sub_confirmation=1 Önerdiğim Videolarım: ÇİN, DOĞU TÜRKİSTAN’DAN NE İSTİYOR? ( YAŞANANLARI ANLATTI!

Uydu vurmak için geliştirilmiş Uydusavar Füzeler ; ABD, Rusya ve Çin’den sonra  bu yıl Hindistan’ında girdiği uzay yarışıyla gündeme geldi.

Yapılan hesaplara göre, uzayda çapı 10 cm’den büyük 20.000’e yakın kalıntı, çapı 1’cm den büyük 500.000’e yakın kalıntı, çapı 1 mm’den büyük 100 milyona yakın kalıntı sayısı vardır.

Siz bu videoyu izlerken üzerinizden yaklaşık olarak 10.000’e yakın kalıntı parçası geçiyor. #uydusavar #füze #uzayyarışı İnsanlar, evreni keşfetme hayallerini hayata geçirmeye başladıklarından beri, Dünya’nın dışında da izler bırakıyor.

Ruslar tarafından 1957 yılında fırlatılan, dünyanın ilk yapay uydusundan sonra uzaya yaklaşık 6000 uydu gönderildi. Bu uyduların sadece 1000’e yakını şu an hizmet vermektedir.  Uzay bir uydu çöplüğüne dönmüşken, Amerikalı askerler bundan tam 10 yıl önce ilk kez, füze savunma sistemine ait SM-3 önleme füzesiyle uzayda ki bir uydu vurdu. Gerçekleştirilen deneme, savunma amaçlı sistemin istendiği halde saldırı aracına dönüşebileceğini kanıtlamış oldu.

Puan ver

blank

Saygı Duyulan Birisi Olmak İçin 7 Yöntem.

blank

Youtuber Alper Rende’nin Evinde Çıkan Akrep Korkuttu!