in

Yalnızca Su İçerek İyileşmek Mümkün müdür? Kesinlikle!

Yalnızca Su İçerek İyileşmek Mümkün müdür?

Gün içinde bir çok sıvı tüketiriz. Kahve, çay, kola.. vs. Bunları tüketerek çoğu zaman su içmeye ihtiyaç duymayız. Oysaki suyun hayatımızdaki önemi yadsınamaz derecededir. Ne kadar sert bir yapıya sahip olursak olalım bedenimizin çoğunluğu sıvıdır. Çoğu hastalığın sebebi temelde suyu doğru tüketmemekten de kaynaklanır. Peki bu bilgiler ışığında yalnızca su içerek iyileşmek mümkün müdür? Gelin önce suyun bedenimiz için önemine göz atalım.

Suyun Önemi

Su, canlıların yaşamlarını sürdürmesi için gereken en önemli temel unsurlardan birisidir. Bir diğeri ise oksijendir. Ki Suyun içinde oksijen de bulunmaktadır. Su canlı yaşamının devamını sağlamasına da bir nedendir. İnsanlar herhangi bir gıda tüketimi yapmadan yalnızca su içerek 5 hafta boyunca hayatta kalabilir. Fakat insanlar su tüketmeden en fazla 12 gün yaşayabilmektedir. En küçük organizma ve en büyük organizmaya kadar tüm insan faaliyetlerinin sürdürülmesini sağlayan en önemli madde sudur. Su dolaşım sistemi ve sindirim sisteminin çalışması için gereken en önemli madde olmanın yanında, vücutta bulunan artık ve zehirli maddelerin de vücuttan dışarı atılmasını sağlayan bir mucizedir. Açıkçası ”su hayattır” kelimesi suyun önemi için söyleyebilecek en kısa ve en anlamlı cümledir.

Bir de suyun hayatımızdaki önemini maddeler halinde açıklayayım

  • İnsan beyninin fonksiyonlarını yerine getirmesine yardımcı olur.
  • Su vücut sıcaklığı seviyesini düzenler.
  • Su vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  • Su eklemlerimizi korumamıza yardımcı olur.
  • Besin ve oksijeni hücrelerimize taşımamıza yardımcı olur.
  • Metobolizmanın düzenli çalışmasını sağlar.
  • Sindirime yardımcı olur
  • Kabızlığı önler.
  • Böbrek taşlarını düşürmeye yardımcı olur.
  • Zayıflamaya yardımcı olur.

Bu kadar faydası olan ve ulaşılması en kolay kaynağın kıymetini bilmekte fayda var.

Bir de yalnızca su ile iyileşen hastalar var. Bu hastaların nasıl iyileştiği ve nasıl su tükettiği ile ilgili Sağlıklı Yaşam kanalının hazırlamış olduğu videoyu izleyelim.

SU İÇEREK İYİLEŞEBİLİRİSİNİZ

Susuzluk neredeyse hiç konuşulmayan ve aslında çözümü çok basit bir hastalık sebebidir.Hastalık ve susuzluk arasında önemli bir ilişki vardır.Sağlıklı yaşamak için zorunlu gıdaların en başında yer alır.Yemek yemeden haftalarca yaşayabilsek bile ,susuz sadece birkaç gün yaşayabiliyoruz.Su tüketiminin sadece susama ihtiyacına karşılık tüketileceği bilinciyse hem yaşamsal , hemde yanlış bilgi.Zira aslında susuzluk hissi , yaş ilerledikçe körelmekte.Vücudun susuz kalması ,sadece bir tek hastalığı değil birçok metabolik hastalığı beraberinde getirir .Peki bu hastalıklardan nasıl kurtuluruz ?

https://www.youtube.com/watch?v=wyUqdmyLo8M&t=652s

Ofis ortamında çalışanlar için de su tüketmenin yanı sıra sağlıklı yaşamak için bu yazıyı okumalarını öneriyoruz: https://sosyalpopi.com/ofis-ortaminda-calisanlarin-saglikli-kalmak-icin-yapmasi-gerekenler/

Şimdi kalkıp bir cam şişe ayarlayıp günde en az kaç şişe su içtiğimizi takip ediyoruz.

Puan ver

Bu Hafta Yine Dolunay Var

Bu Hafta Yine Dolunay Var! Bakalım Dolunay Burçları Nasıl Etkileyecek?

blank

Erkek ve Kız Kardeş Arasında Yapılmış Yirmi Üç İlginç Şaka.