in

Yapay Zeka Nedir? Hepimizin Sonu mu Olacak?

Yapay Zeka Nedir? İnsanlığın Sonu mu Olacak?

Son yıllarda en çok merak edilen konu yapay zeka. Yapay zeka nedir? Yapay zeka dünyanın sonu mu olacak? Bu soruların cevabını hemen hemen herkes merak ediyor. Ne olacağını bugünden bilmek zor. Ama ürettikleri teknolojiler ile dünyayı değiştiren Elon Musk’tan Rahmetli Steven Paul Jobs’unda içinde olduğu bir çok kişi yapay zekanın insanın sonunu getireceğine inanmaları. Yapay zeka dünyayı mı değiştirecek?

Bu insanlar dünyanın nereye gideceğini diğer insanlardan daha iyi öngören insanlar. Yapay zekanın dünyada meydana getireceği büyük değişim kaçınılmaz. Atılan adımlar nedeniyle bunun önüne geçilmesi imkansız.

‘Yapay Zeka’ Nedir? – Çok İlginç Örneklerle

Yapay Zeka Nasa mühendislerinden mahallemizin bakkalına kadar herkesin konuştuğu, bir şekilde fikrinin olduğu bir konu. Kimine göre dünyayı değiştirecek, kimine göre hepimizin sonu olacak. Hepimizin sonu olacağını düşünenler arasında Elon Musk ve rahmetli Stephen Hawking de var bu arada. Ama komplo teorilerine çok girmeden (ne kadar kendimi zor tutsam da) yapay zekayı en basit haliyle anlatmaya çalışacağım.

https://www.youtube.com/watch?v=D0NTkVrWG4Q

Amacı, bilim, teknoloji, eğitim, edebiyat, sanat, geçmiş ve gelecek ile ilgili merak edilen ya da merak edilemeyecek kadar dahi bilinmeyen gerçekleri ve olasılıkları tüm ayrıntıları ile günlerce araştıran ve sonunda herkesin anlayabileceği biçimde önce yazıya ve sonrasında görsel ve işitsel bir kaynağa dönüştüren Bebar Bilim kanalı hazırladığı videolar ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yapay zekanın ne olduğu çok güzel bir video ile hazırlamış. Çok ilginç gerçeklerle karşılaşacaksınız.

Yapay zeka algoritmasının kullanılacağı bütün makinalar bir gün insanlardan daha hızlı bir gelişim gösterebilir. Her biri öğrenebilen ve sürekli kendisini geliştiren makinalar dünyanın geleceğini yönlendiren güç haline gelebilir. Bunları kimler yaşayıp görecek bilmiyoruz. Ama dünya bir gün yaşanabilir bir dünya olmaktan çıkacak.

Yapay Zekanın İşlettiği Market

Puan ver

blank

Cem Yılmaz’ın Yaptığı Olay Paylaşımı Takipçilerini İkiye Böldü

meryem-can'in-bir-gunune-dart-karar-verdi

Meryem Can’ın Bir Gününe Dart Karar Verdi.