in

Yarışma Heyecanına Rağmen Milyonluk Soruyu Bilen O Genç!

Yarışma Heyecanına Rağmen Milyonluk Soruyu Bilen O Genç!

Gözleriniz dolacak! 1 Milyonluk soru İstiklal Marşı’ndan.. Bildi Tarihe geçti (Arda Ayten Hataylı)

1 MİLYONLUK SORU İSTİKLAL MARŞI’NDAN “On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?” sorusunun seçenekleri ise “kan, toprak, yurt ve vatan” şeklinde sunuldu. Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında Arda Ayten 1 milyon liralık soruyu bilerek 1 milyon TL’yi kazandı!.

https://www.youtube.com/watch?v=lmkZ0_hhh1I

İzlerken içinizden İstiklal Marşının 10 kıtasını tekrar etmeye çalıştığınızı duyar gibiyiz. Yine de heyecanlanıp karıştırdınız değil mi? Ya onun yerinde olsaydınız. Ya bir milyonu alacaksınız ya da çok çok daha azını. Ve ezbere okuyup kelimeleri bazı kelimeleri içinden ayıklayıp bunları saymanız gerekiyor. İşte o yarışma heyecanına rağmen milyonluk soruyu bilen Arda Ayten! Hepimize kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu da tekrar gösterdi.

Arda Ayten Kimdir?

Arda Ayten, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Tıp öğrencisi. Yani geleceğin doktoru. Aynı zamanda dün gece yayınlanan kim milyoner olmak ister yarışmasının da şampiyonu. Senede parası olmadığı için yalnızca 150 kitap okuyabildiğini söyleyen Arda, babasız büyümüş hatta babası tarafından çocukluğundan beri hiç aranmamış. Yaşadığı talihsizlikleri avantaja çeviren Arda 19 yaşında zehir gibi bir çocuk. Başarılarının devamını diliyoruz.

Başarılı dedik de başarı nedir merak edenler için: https://sosyalpopi.com/basari-nedir/ linkteki yazımızı okumanızı öneririz.

Puan ver

rap-dunyasina-hizli-giris-yapan-ben-fero-kimdir

Rap Dünyasına Hızlı Giriş Yapan Ben Fero Kimdir?

blank

Deep Web Nedir? Deep Web’le İlgili Gerçekler!