in ,

ŞaşkınŞaşkın

Yasak Elma’nın Setinde Taciz Olayının Gerilimi Var!

Taciz İddiasının Etkisi Sürüyor

yasak-elma-dizisinde-gerilim-0

Fox’da yayınlanan Yasak Elma dizisinin setinde görev yapan kostüm asistanı Özge Ş. Talat Bulut’un kendisine tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açtı. Oyuncular Şevval Sam, Eda Ece, Şafak Pekdemir Mengü, Sevda Erginci, Neslihan Yeşilyurt, İrem Kahyaoğlu, Nilgün Türksever yaşanan bu durum karşısında:
Kadına yönelik her türlü şiddet, fiziksel veya cinsel tacize karşıyız. Bunu doğuran olumsuz tutum ve davranışları ortadan kaldırmak için verilen mücadelede kadın olarak dayanışma içinde olacağız” açıklamasını yapmışlardı.

Yıldız’ın değişimi Halit’i büyüleyecek. ? #YasakElma yeni bölümüyle yarın 20.00’de FOX’ta! #sevvalsam #edaece #talatbulut #onurtuna #foxturkiye #sevdaerginci

1,417 Likes, 24 Comments – Yasak Elma (@yasakelmaofficial) on Instagram: “Yıldız’ın değişimi Halit’i büyüleyecek. ? #YasakElma yeni bölümüyle yarın 20.00’de FOX’ta!…”

Yıldız ? Zeynep #YasakElma

2,242 Likes, 13 Comments – Yasak Elma (@yasakelmaofficial) on Instagram: “Yıldız ? Zeynep #YasakElma”


Dizinin çekimleri üç hafta önce başladı fakat bu olayın etkileri sette gerilim yaşanmasına devam ediyor. Kadın oyuncular sahne oyunları dışında Talat Bulut’la bir araya gelmiyor, sohbet etmiyor.

Halit, Yıldız’ın kötü hatıralarını silmek için kolları sıvadı. ? #YasakElma

340 Likes, 2 Comments – Yasak Elma (@yasakelmaofficial) on Instagram: “Halit, Yıldız’ın kötü hatıralarını silmek için kolları sıvadı. ? #YasakElma”

#YasakElma yeni bölüme son 3 gün!

550 Likes, 9 Comments – Yasak Elma (@yasakelmaofficial) on Instagram: “#YasakElma yeni bölüme son 3 gün!”


Delil yetersizliğinden kapanmış olan davaya rağmen Talat Bulut’a mesafe konulması bu olayın etkisinin henüz geçmediğini gösterir. Bu gerilim devam eder mi bilemeyiz ama kolay kolay toparlanacağını düşünmüyoruz.

#YasakElma her pazartesi 20:00’da @foxturkiye ekranlarında.

397 Likes, 9 Comments – Yasak Elma (@yasakelmaofficial) on Instagram: “#YasakElma her pazartesi 20:00’da @foxturkiye ekranlarında.”

Yapımcı Talat Bulut’u Kovsaydı Neler Olurdu?

Anlaşmaya göre Talat Bulut bölüm başına 45 bin Tl alıyormuş. Yapımcı eğer Talat Bulut kovsaydı, 1 milyon TL’nin üzerinde tazminat ödemek zorunda kalacağı söyleniyor. Yani burada duygusal bir hesap yapılmış durumda.

Dava Delil Yetersizliğinden Kapandı.

Suçlamalarla ilgili olarak Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan dava kapsamında araştırma yapılarak deliller toplanmış fakat Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 172. maddesi uyarınca kamu davası açılması için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediği gerekçesiyle mahkeme tarafından suçlamanın delilden yoksun ve mesnetsiz iddia olarak değerlendirilerek dava kapanmıştır.

CEZA MUHAKEMESİ KANUNU’NUN 172. Madde nedir?

Madde 172 – (1) Cumhuriyet savcısı, soruşturma evresi sonunda, kamu davasının açılması için
yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilememesi veya kovuşturma olanağının bulunmaması hâllerinde kovuşturmaya yer olmadığına karar verir. Bu karar, suçtan zarar gören ile önceden ifadesi alınmış veya sorguya çekilmiş şüpheliye bildirilir. Kararda itiraz hakkı, süresi ve mercii gösterilir.
(2) (Değişik: 2/1/2017-KHK-680/10 md.; Aynen kabul: 1/2/2018-7072/9 md.) Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildikten sonra kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak yeni delil elde edilmedikçe ve bu hususta sulh ceza hâkimliğince bir karar verilmedikçe, aynı fiilden dolayı kamu davası açılamaz.
(3) (Ek: 11/4/2013-6459/19 md.) Kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın etkin soruşturma
yapılmadan verildiğinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kesinleşmiş kararıyla tespit edilmesi veya bu karar aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yapılan başvuru hakkında dostane çözüm ya da tek taraflı deklarasyon sonucunda düşme kararı verilmesi üzerine, kararın Kesinleşmesinden itibaren üç ay içinde talep edilmesi hâlinde yeniden soruşturma açılır. (1) Cumhuriyet savcısının kararına itiraz (2)(3)

Dava sonuçlanınca avukatı tarafından kaleme alınan “Kamuoyuna” başlıklı dava ile ilgili bilgilendirme metnini Talat Bulut instagram hesabından yayınladı.

Bazen ayrılıklarda,özlem duyarsınız,kokusunu hatırlarsınız burnunuzun direği sızlar.Özlemle Merhaba Can’lar. Bu sızıyı azaltan @av_ahmet_avsar teşekkür ederim. @ufuksitki (Avukat)teşekkür ederim ”Yasak Elma” devam…

21k Likes, 3,261 Comments – Talat Bulutt (@talatbulutt) on Instagram: “Bazen ayrılıklarda,özlem duyarsınız,kokusunu hatırlarsınız burnunuzun direği sızlar.Özlemle Merhaba…”

Ayrıca bu konuyla ilgili sitemini belirten bir video paylaştı.

Beni dinlermisiniz lütfen ! Konuşmanın devamı için sağa kaydırın lütfen !

25.6k Likes, 2,233 Comments – Talat Bulutt (@talatbulutt) on Instagram: “Beni dinlermisiniz lütfen ! Konuşmanın devamı için sağa kaydırın lütfen !”

Puanla

0 puan
Oyla Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Güzel Oyuncu Takipçilerine Hamile Olduğunu Açıkladı!

Genetik Olduğu Kanıtlanan 10 İlginç Özellik!